Nymburk byl v semifinále nad naše síly

ERA Basketball Nymburk vs. Královští sokoli
103:64

Statistiky zápasu.

Semifinále dvou rozdílných poločasů, tak by se dalo nazvat dnešní utkání. Po vyrovnané první půli (43:36) přišla pořádná nálož od mistrovského Nymburka. Královští sokoli tak v semifinále Hyundai Českého poháru prohrávají a v neděli si zahrají o bronzové medaile - v derby s BK JIP Pardubice!

První čtvrtinu odehráli Královští sokoli skvěle. A byly to hlavně naše podkošové opory – Sedmák s Lošonským, kteří drželi náš tým ve vedení téměř celou první periodu. Domácím se příliš střelecky nedařilo. Do vedení se dostali až poslední střelou první čtvrtiny (19:17).

V druhé periodě začal nymburský tým nabírat náskok (po 4 minutách 34:21). Ale Královští sokoli se chtěli udržet na dosah. V obraně si vypomohli zónou. V útoku proměnili trojky (Lošonský, Stamenkovič) i nájezdy do koše (Barac) a dostali se opět zpět do hry se ztrátou pouhých 5 bodů. První poločas tak skončil přijatelně 43:36.

Úvod druhého poločasu ještě Královští sokoli udrželi (po třech minutách 53:44). Ale pak jako by se nymburský tým probudil a přeřadil na vyšší rychlost. Během následujících tří minut se Sokoli nedokázali prosadil a Nymburk se dostal do trháku o 22 bodů (66:44). Zbytek utkání již byly šetřeny hlavní opory Královských sokolů (na nedělní utkání o bronz) a do zápasu byla zapojena celá lavička. Stav po třetí čtvrtině 76:57.

V závěrečné periodě dostávali naši mladíci školení od zkušených hráčů Nymburka. Bohužel tým Královských sokolů za celých deset minut zvládl dát pouhých 7 bodů (z toho 5 bodů Tomáš Mráz). Celé utkání tak končí propastným rozdílem 103:64. Bohužel došlo ke zranění Lukáše Kantůrka (výron kotníku) a Nemanji Barace (koňar). Uvidíme, jestli budou schopni nastoupit do nedělního zápasu.

Boje o medaile přijdou v neděli. A to rovnou v polabském derby! O historický bronz si Královští sokoli zahrají v 15:30 s týmem BK JIP Pardubice, který prohrál druhé semifinále s Kolínem (82:86).

Komentář Lubomíra Peterky: ”Náš plán byl držet se Nymburka co nejdéle, a až když to výrazně odskočilo, chtěl jsem naše opory pošetřit na pro nás schůdnější zápas o bronz. Doufám, že jsme i přes ten vyrovnaný první poločas ušetřili dost sil a že to zítra úspěšně dohrajeme. Na jednu stranu jsme měli před dneškem dva dny volna, ale zase jsme byli na levé straně pavouka s Nymburkem, nicméně doufám, že ten delší odpočinek oproti našemu soupeři v utkání o třetí místo využijeme. Pokud jde o naše zranění ze semifinále, tak my už do něj nevstupovali ve zdravotní pohodě, protože hráči mají spoustu problémů. Barač dnes schytal klasického ”koňara” a uvidíme, jestli to bude schopen zítra rozhýbat, a Kantůrek bude asi out.”

Královští sokoli: Lošonský 11 bodů, Sedmák 10 bodů, Barac 9 bodů, Stamenkovič 8 bodů, Kantůrek 5 bodů, Mráz 5 bodů, Halada 4 body, Peterka 4 body, Brožek 4 body, Šoula 2 body, Koloničný 2 body, Chlumecký 0 bodů

ERA Basketball Nymburk: Harding 19 bodů, Prewitt 18 bodů, Obasohan 11 bodů, Hruban 11 bodů