Dohrávka 12. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem
neděle 2. 1. 2022 od 18h

Live statistiky zápasu   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek

Královští sokoli vstoupí do roku 2022 dohrávkou 12. kola Kooperativa NBL s týmem Sluneta Ústí nad Labem, které bylo přeloženo z důvody listopadové nákazy Covidem v hradeckém týmu. Královští sokoli se pokusí navázat na své předchozí vítězství se Slunetou (64:72) z úvodního utkání sezóny, ale i na svou probíhající sérii výher, která počítá již 4 vítězství v řadě. Utkání s pandami jsou vždy velmi vyrovnaná s boji do posledních minut. O podobné výkonnosti obou týmů svědčí i vyrovnané postavení v tabulce.

Boje o první osmičku a tím nadstavbovou skupinu A1 vrcholí. A bojuje o ni i Sluneta Ústí nad Labem, která má na chlup stejnou bilanci jako Královští sokoli a BK JIP Pardubice (9 výher, 9 proher) na 6.-8. místě. Pandy ukončily rok 2021 výhrou s Olomouckem na venkovní palubovce (61:73). Tým táhne americké duo Svejcar – Autrey, které doručuje průměrně 16 a 15 bodů na utkání. Lamb Autrey se stará i o tvorbu hry na rozehrávce a průměrně rozdá 6,6 asistencí na utkání. Také nejvíce škodil Královským sokolům v posledním vzájemném utkání, když vstřelil 21 bodů.

Královští sokoli nasedli v závěru roku 2021 na vítěznou vlnu, kterou se pokusí protáhnout i do nového roku. Na lavičce bude i nadále chybět hlavní trenér Lubomír Peterka (Covid-19), kterého při minulém utkání velmi úspěšně nahradil jeho asistent Martin Sýkora. Ten svou premiéru na hlavním trenérském postu v Kooperativa NBL pokřtil vítězstvím v horkém východočeském derby s Pardubicemi (82:85). A nyní může navázat v dalším důležitém utkání se Slunetou Ústí nad Labem. Jeho pravou rukou ve vedení týmu bude Pedja Stamenkovič, který v Pardubicích rozdal 15 asistencí, čímž stanovil nový rekord sezóny KNBL. Královští sokoli budou chtít navázat na svou chytrou hru, kterou předvedli v Pardubicích. Spolehnout se mohou na svou širší rotaci zkušených hráčů.