Nová sezóna Kooperativa NBL 2021/2022 je rozlosována!

Královští sokoli zahájí svou čtvrtou sezónu v nejvyšší basketbalové soutěži 18. 9. 2021, utkáním na domácí palubovce s týmem SLUNETA Ústí nad Labem.

„Z prvních čtyř zápasů odehraje náš tým hned tři utkání na domácí palubovce – s Ústím, USK Praha a Kolínem. Los k nám byl v tomto ohledu tedy poměrně přívětivý, nicméně se nejedná o jednoduché soupeře. První výjezd ven bude navíc ke staronovému týmu soutěže – do Jindřichova Hradce, který jsme před třemi lety vyřadili. Sezóna tedy začne pěkně zostra. Pevně doufám, že tentokrát již před domácím publikem, které nás požene za vítězstvími.“ Říká k úvodu sezóny trenér mužů Lubomír Peterka.

Jak bude vypadat epidemiologická situace v září (a s ní spojené restrikce), je zatím s velkým otazníkem. Připomeňme, že v loňské sezóně odehráli Královští sokoli pouze jeden jediný zápas před svými fanoušky. Věříme, že letos bude situace lepší a diváci budou moct fandit Královským sokolům přímo v hale.

Rozlosování zápasů Královských sokolů v Kooperativa NBL 2021/2022:

Datum Domácí tým Hostující tým
18. 9. Královští sokoli

SLUNETA Ústí nad Labem

22. 9. Královští sokoli USK Praha
25. 9. GBA Lions Jindřichův Hradec Královští sokoli
29. 9. Královští sokoli BC GEOSAN Kolín
2. 10. BK Opava Královští sokoli
9. 10. BK ARMEX Děčín Královští sokoli
13. 10. NH Ostrava Královští sokoli
16. 10. Královští sokoli BK JIP Pardubice
23. 10. ERA Basketball Nymburk Královští sokoli
30. 10. Královští sokoli BK Olomoucko
3. 11. Basket Brno Královští sokoli
6. 11. SLUNETA Ústí nad Labem Královští sokoli
13. 11. USK Praha Královští sokoli
20. 11. Královští sokoli GBA Lions Jindřichův Hradec
2. 12. BC GEOSAN Kolín Královští sokoli
5. 12. Královští sokoli BK Opava
11. 12. Královští sokoli BK ARMEX Děčín
18. 12. Královští sokoli NH Ostrava
28. 12. BK JIP Pardubice Královští sokoli
2. 1. Královští sokoli ERA Basketball Nymburk
8. 1. BK Olomoucko Královští sokoli
15. 1. Královští sokoli Basket Brno

Časy zápasů budou upřesněny. Také jsou možné malé změny v kalendáři – podle rozlosování evropských soutěží některých českých týmů.

A jak bude vypadat systém soutěže Kooperativa NBL?

Je stejný, jako loňský systém (než byl změněn epidemiologickou situací v lize). Po dvoukolové základní části bude následovat nadstavba, která se rozdělí na skupinu A1 (prvních 8 týmů) a A2 (poslední 4 týmy). Skupina A1 odehraje nadstavbu dvoukolově, skupina A2 pak čtyřkolově. Soutěž pak bude pokračovat předkolem play-off pro týmy na 7. - 10. místě (na dvě výhry). Výsledná osmička nejlepších týmů odehraje play-off (čtvrtfinálová a semifinálová série na 4 vítězství, souboj o bronz na dvě výhry a finále na 3 vítězství). Poslední tým skupiny A2 (12. tým) pak bude čekat na baráž s nejlepšími dvěma celky první ligy.

Nezbývá než věřit, že Covid-19 zasáhne do sezóny jen minimálně (lépe vůbec). A zejména, že zápasy proběhnou za podpory vás, fanoušků. Zapište si tedy termíny do svých diářů a pojďte se s námi těšit na novou sezónu Kooperativa NBL 2021/2022!

Sokol poletí do nové sezóny!!