Nepovedená čtvrtá čtvrtina znamenala hořkou porážku s USK Praha

8. kolo skupiny A2 KNBL 23.3. 18:00

Kingspan Královští sokoli : USK Praha 86:94 (27:24, 51:41, 73:73)

V sobotu 23.3. odehráli Kingspan Královští sokoli svůj předposlední zápas v nadstavbové skupině A2 Kooperativy NBL. Hostili v něm soupeře z USK Praha, kteří přijeli bez rozehrávače Sehnala. Sokoli nastupovali téměř v plné sestavě, chyběl jen pivot Tomáš Hampl.

Zápas otevřel dvěma body Pavol Lošonský po velmi vkusné asistenci Pedji Stamenkoviče. Ten Pavola následoval dvěma body ze střední vzdálenosti. Poté se body přelévaly ze strany na stranu. Z hostí se role vůdce chopil Raheem Appleby, který se postaral o 8 bodů v první čtvrtině. Za domácí se podařilo Ondrovi Peterkovi vzít vedení na stranu Sokolů rychlými 4 body během 20 vteřin.

Druhá čtvrtina začala vysokým tempem. Sokolům se podařilo zvýšit vedení na 10 bodů po koši Petera Sedmáka. Dvouminutovou střeleckou absenci přerušil až Filip Petružela, který stahoval na 9 bodů. Hostům to však moc nepomohlo a do šatny šli z 10-ti bodovou ztrátou na Kingspan Královské sokoly.

Na začátku druhého poločasu trefil Bryce Canda další 2 body a na chvíli to vypadalo, že by si Sokoli náskok mohli udržet. To však nedovolil hostující hráč Stevanovič, který ve třetí čtvrtině zaznamenal neuvěřitelných 20 bodů. Postaral se tak o to, aby se do čtvrté čtvrtiny šlo za vyrovnaného stavu.

Poslední část hry začali lépe hosté. Peter Sedmák se postaral, aby domácí byli stále na dostřel, když nájezdem snižoval na 3 body. Po koši Pavola Lošonského, který stahoval na 79:86 v páté minuté zápasu však přišla krize. Bryce Canda vstřelil dvě šestky až v polovině první minuty. To už bohužel nestačilo, neboť USK vedlo o 13 bodů. Zápas se poté dohrál v klidné atmosféře a Pražané si domů vezli cenné vítězství.

Sestava a body Kingspan Královských sokolů: Bryce Canda 20 bodů, Pavol Lošonský 16 bodů a 7 doskoků, Peter Sedmák 15 bodů a 7 doskoků, Pedja Stamenkovič 10 bodů a 10 asistencí, Martin Kolář a Charles Marquardt oba po 9 bodech, Ondřej Peterka 7 bodů, Petr Andres, Tomáš Mahler a Jan Mráz bez bodu.