Nejlepším sportovním kolektivem roku 2018 - Královští sokoli

Úspěšný postup do nejvyšší basketbalové soutěže zanechal výraznou stopu v anketě o nejúspěšnějšího sportovce roku 2018 Hradeckého regionu.

Po Hradeckých lvicích, oceněných v předchozích letech, se titulem nejlepšího kolektivu roku 2018 mohou pyšnit i basketbalisté Královských sokolů. Anketa o nejlepší kolektiv prokázala, že basketbal patří v Hradci Králové na výsluní sportů.

Ocenění převzal trenér Lubomír Peterka společně s kapitánem týmu, který se o postup zasloužil, Ladislavem Malým. Až na jednu výjimku se představil celý tým sezóny 2017 - 2018 ve složení (na společné fotografii zleva): Libor Švandrlík, David Šírek, as. trenéra Roman Slawisch, Dominik Štěpán, Martin Kolář, Ondřej Peterka, Charles Marquardt, Tomáš Mahler, Peter Majerík, Petr Andres, trenér Lubomír Peterka a Ladislav Malý. Pracovní povinnosti o tuto poctu připravily Jana Jiříčka a Martina Peterk. Za zmínku taky stojí uvést hráče, kteří pomohli týmu v zápasech 1. ligy - Ondřej Kočvara, Jan Špaček, František Žaba, Roman Hořejš, Martin Bureš, Adam Horký a Samuel Faifr.

Ocenění naši basketbalisté převzali z rukou legendárního hradeckého trenéra Ladislava Škorpila. Gratulujeme k ocenění, které je odměnou nejen za rok 2018, ale za dobrou, systematickou práci v minulých letech.

V Hradci Králové 20. 2. 2019

Pavel Rozsypal, foto: Lubomír Douděra