Nedělní utkání s Ústím nad Labem ODLOŽENO!

Tým Královských sokolů nemá k zítřejšímu utkání potřebný minimální počet sedmi hráčů. Domácí zápas s týmem SLUNETA Ústí nad Labem je tak odložen.

Jak jsme již informovali, v pondělí byl u hráče Královských sokolů zjištěn pozitivní test na onemocnění SARS-CoV-2. Tým okamžitě následoval pokynů KHS. Část hráčů šla do karantény, otestováni však byli všichni.

Konečný verdikt jsou 4 pozitivní hráči a jeden člen realizačního týmu. Nicméně další hráč mezi tím onemocněl (jeho PCR test byl negativní) a dostal antibiotika. Pro jistotu bude znovu přetestován.

„Bohužel nás v dobře rozjeté sezóně postihla covidová nákaza. Nebyl to jednoduchý týden s nejistotou, kdo bude moct hrát a kdo ne. A zda vůbec budeme schopni k dalšímu zápasu nastoupit. Vedení soutěže v pátek rozhodlo, že se nedělní utkání odehraje. To jsme však ještě neměli výsledky všech testů. K dnešnímu dni máme 6 zdravých hráčů. Nejsme tedy schopni k zítřejšímu utkání nastoupit v minimálně potřebném počtu sedmi hráčů. Situace nás mrzí. Nekomplikuje se to jen nám, ale i Ústí a Brnu, kterým se přeloží zápasy. Ale covidová situace se zhoršuje všude kolem nás. Nezbývá nám nic jiného, než se s tím poprat.“ Řekl trenér Lubomír Peterka k situaci v týmu.

Tým se musí vyrovnat i následující dva týdny (tak dlouhá je karanténa pozitivních) s tím, že bude mít velmi omezený počet hráčů. Další utkání je v plánu příští sobotu – na palubovce USK Praha.

Odloženy byly celkem dvě utkání – venkovní s Brnem, které se mělo odehrát ve středu a zítřejší domácí s Ústím nad Labem. O náhradních termínech zápasů budeme informovat.

Všichni pozitivní hráči jsou nemocní, ale mají zatím relativně lehký průběh. Přejeme jim hodně zdraví.

Sokol zase poletí!

Autor: Veronika Peterková