Nadstavba ukončena… Přichází předkolo play-off!

Čtrnáct zápasů nadstavbové části Kooperativa NBL je za námi. Pojďme si zrekapitulovat, jak si Královští sokoli vedli.

Hradecký tým poprvé postoupil do nadstavbové skupiny A1 (nejlepší osmička týmů), a to ze 7. místa. Že to nebude procházka růžovým sadem, to očekávali. Královští sokoli změřili síly s nejlepšími týmy KNBL. Fanoušci mohli fandit proti mistrům z Nymburka, stejně jako zažít vyrovnaná derby s Pardubicemi. „Střetnutí sil s kvalitními soupeři je sice těžké, ale posouvá dále. Účast ve skupině A1 byl jeden z našich cílů sezóny. Postoupili jsme do ní poprvé a byla to velmi cenná zkušenost,“ řekl hlavní trenér Lubomír Peterka.

Obtížní soupeři si však vybrali svou daň ve velké míře porážek našeho týmu. Po dobrém začátku, kterým bylo vítězství v Kolíně, přišlo jedno velké rozhození. A to dvě covidové karantény celého týmu během dvou týdnů. Pauzy a následný náročný program přeložených zápasů si vybral svou daň v podobě porážek. Lednová dobrá forma byla pryč. Následovala drobná zranění klíčových hráčů týmu a Královští sokoli se nemohli trefit do herní pohody.

I k průběhu nadstavby se Lubomír Peterka vyjádřil: „V loňské sezóně jsme si vybrali covidové štěstí, když jsme absolvovali karanténu jako poslední tým v lize. V té letošní jsme si to o to víc užili. Ale tak už to je, netřeba se vymlouvat. Bojujeme s tím, co nastane. V nadstavbě jsme dokázali vyhrát pouze dvakrát, pokud nepočítám dohrávku ze základní části s Brnem. Určitě jsme chtěli vítězství více. Těsná byla porážka v Ústí. Doma s Pardubicemi jsme většinu zápasu vedli a nezvládli jsme konec. I doma s Opavou jsme hráli velmi dobře. Nakonec končíme těsně 8. Ale skupina byla velmi vyrovnaná, 4. - 8. místo dělí rozdíl pěti výher. Těší mě, že se již čtvrtým rokem v lize můžeme měřit s těmi nejlepšími týmy.“

Královští sokoli skončili na 8. místě. Se shodnou bilancí s USK Praha (14 výher, 22 proher), ale pražský tým je lepší ve vzájemných utkáních. V nadstavbě Královští sokoli vyhráli 2 utkání, v Kolíně a doma s USK Praha.

A co bude dále?

Předkolo play-off, ve kterém bude soupeřem vítězný tým skupiny A2 – BK Armex Děčín!
Hraje se na dva vítězné zápasy systémem doma – venku – doma.

1. kolo: sobota 9. 4. ve 20h Královští sokoli vs. BK Armex Děčín
2. kolo: pondělí 11. 4. v 18h BK Armex Děčín vs. Královští sokoli

3. kolo středa 13. 4. v 18h Královští sokoli vs. BK Armex Děčín – odehraje se pouze v případě bilance 1:1

Pokud Královští sokoli dvakrát zvítězí, postoupí do čtvrtfinále play-off! Pokud naopak prohrají, sezóna pro ně končí…

Tak přijďte podpořit Královské sokoly proti válečníkům z Děčína! Do play-off je to jenom kousek!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková