Muži v černém aneb výhra o 27 bodů

Královští sokoli se opět utkali v přípravném zápase proti slovenskému týmu BK Slávia Žilina.

Tentokrát tomu bylo na domácí palubovce a jako kdyby hráli jiné týmy. V neděli sice Sokoli prohráli v Žilině o 33 bodů (72:105), ale dnes na domácí palubovce proti stejnému týmu ve stejném složení urvali vítězství 93:66.

Naši borci se oblékli do nového kabátu v podobě zbrusu nových dresů od společnosti Jadberg. Nastoupili v černých barvách a celý průběh zápasu ovládali jako kdyby věděli, co soupeř udělá v příštím okamžiku. Hned ve čtvrté minutě zápasu byl stav 12:4, což si vyžádalo oddechových čas hostujícího celku. Ten nebyl moc platný, protože v zápětí díky perfektní spolupráci Pedji Stamenkoviče a David Pekárka byl stav 20:7. Nutno dodat, že v průběhu zápasu Pedja proměnil dvě ze dvou vystřelených trojek a David dokonce 4 z 5 trojek.

Celkově se našemu týmu z tříbodového území dařilo, kdy téměř 60% vystřelených střel propadlo obroučkou. Soupeřovi pouze 25% střel. Nutno zmínit skvělou obranu našich dravců, všichni hráli na plný plyn a právě obrana vybojovala tak krásný výsledek. V útoku dominoval i Petr Andres, který předváděl nádherné přihrávky při kterých dokázal mást své obránce.

Na hřišti nebylo vidět pouze nové dresy, ale představil se i nový komentátor Tomáš Hruška. Ten pomohl svým přednesem naladit správnou atmosféru. I Tomáš se těší na další domácí zápas, který proběhne 12.10.2019 od 18:00 ve Sportovní hale Třebeš proti týmu SLUNETA Ústí nad Labem.

Body: Lošonský 20 bodů, Pekárek 20 bodů, Stamenkovič 14 bodů, Tresač 11 bodů, Peterka 7 bodů, Kantůrek 5 bodů, Mahler 5 bodů, Sedmák 5 bodů, Andres 3 body, Heinzl 2 body, Jirák 1 bod.