Muži míří na Folimanku, podaří se jim vyhrát první venkovní utkání?

V sobotu 6. dubna odehrají Kingspan Královští sokoli předposlední utkání nadstavbové skupiny A2 Kooperativy NBL na pražské Folimance, kde vyzvou USK Praha v 18 hodin.

USK Praha je momentálně na 1. místě naší skupiny s bilancí 14 výher a 18 proher. V posledním utkání s Kolínem vydřeli důležité vítězství na palubovce hostí. Zápas skončil 93:82. V posledních utkání na sebe převzal roli leadera americký rozehrávač Raheem Appleby, který předvádí neskutečné výkony, jak na obranné, tak útočné polovině. Pod košem kvalitně hlídají srbské duo Stevanovič a Vukosavljevič. USK sází na kvalitní obranu založenou na energickém pojetí hry.

Kingspan Královští sokoli jsou aktuálně na 4. místě s bilancí 6 výher a 26 porážek. Sokoli už bohužel nemají šanci se vyhnout baráži, a tak na poslední příčce zůstanou už do konce nadstavbové části. Poslední dva zápasy se začal rozehrávat americký křídelník Charles Marquardt, který zaznamenal 17 a 25 bodů. Sokoli se už připravují na nadcházející baráž, kde budou chtít udržet místo v KNBL na příští sezonu. Proto můžeme očekávat, že trenér Peterka nechá vyhrát mladší borce.

Utkání s USK Praha můžete sledovat na webové stránce tvcom.cz v sobotu od 18 hodin.

Komentář Lubomíra Peterky: „Šance na vyhnutí baráže už není. Nechci říkat, že do utkání půjdeme s tím, že to je předem prohrané. Naopak se pokusíme urvat první vítězství na venkovní palubovce v této sezóně. Rozhodně se však budeme chtít vyhnout zranění klíčových hráčů.“

Absence hráčů: Hampl (zranění), Andres (zranění), Mahler (zranění)