Mladší minižáci vybojovali na final-four OP bronzové medajle

Královští Sokoli – Sokol Nilfisk HK 38:52

Královští Sokoli - SŠB Pardubice 64:25

O uplynulém víkendu náš tým čekalo final-four oblastního přeboru a to v Pardubicích na BK. Kromě domácích a nás si účast v předcházejícím play-off vybojovaly týmy Hradeckých lvic a SŠB Pardubice. Po loňském zklamání, kdy jsme ve final-four U11 skončili po prohře v zápase o třetí místo o jediný bod bramboroví, jsme tentokrát chtěli nějakou placku urvat za každou cenu.

V semifinále jsme jako 3. tým po základní části narazili na hradecké lvice, které skončily druhé. V tomto zápase jsme podali hodně ustrašený výkon, když hlavně v útoku jsme se trápili při zakončení a nedávali ani ty nejjasnější „šoupáky“. O osudu utkání rozhodla 2. čtvrtka, kterou jsme prohráli o 11 bodů (5:16), ve zbylých částech byl zápas naprosto vyrovnaný. Poločasové manko 12 bodů (14:26) jsme ještě dokázali 3 minuty před koncem stáhnout na 5 bodů (34:39), to už ovšem bylo z naší strany všechno. Otěže utkání potom vzala pevně do svých rukou nejlepší hráčka soupeře Sandra Horáková, která 6 body v řadě rozhodla o osudu utkání.

Zápas o 3. místo se SŠB (SŠB podlehlo v semifinále domácímu BK o 23 bodů) byl přesným opakem semifinále, kluci nastoupili sebevědomě a naprosto koncentrovaně, z čehož plynula výhra v první části 21:3! Hlavně v obraně jsme soupeře opravdu k ničemu nepustili, o čemž svědčí pouhé 3 obdržené body. Po prostřídání sestavy v druhé kvartě soupeř sice obraz hry trochu vyrovnal, ale i tak jsme šli do šatny s luxusním 23 bodovým náskokem. I v druhém poločase jsme byli lepším týmem a nakonec zaslouženě vyhráli o propastných 39 bodů. Naše mise tedy byla úspěšná a z final four tak bereme zasloužený bronz, který kluci obdrželi bezprostředně po utkání. BK Pardubice pak ve finále porazili Lvice o 15 bodů a získaly zlato. Z individualit potvrdil rostoucí formu Robin Petr, který se tentokrát prosazoval kromě obrany i bodově. V obraně je třeba pochválit obrovské nasazení Honzy Hály, který bojoval jako lev!

Naše celková bilance z oblastního přeboru tedy nakonec činí 13 výher a 7 proher. Úspěšná sezóna pro tým ovšem ještě nekončí, protože nás na začátku května čeká Národní finále v Děčíně.