Mladší minižáci vezou z mezinárodního turnaje v Brandýse 5. místo

Od pátku do neděle jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v Brandýse nad Labem. Bylo to pro nás zároveň loučení s kategorií U12 (tak byla naše kategorie oficiálně pojmenována), ale současně i první kontakt s kategorií U13, když se zápasy odehrávaly již na vysoké koše. A musím říct, že pro některé kluky to byl na vysoké koše úplně jiný sport.

Image 0

V základní skupině nás v pátek nejprve čekal tým Sokolu Pražského a podle předpokladů se mělo jednat o vyrovnaný zápas. To se také potvrdilo. Začátek zápasu patřil nám, ale nadějné devíti bodové vedení po první části jsme nedokázali udržet a soupeř nás začal postupně přehrávat a z našeho náskoku postupně ukrajovat. V poslední části už náš ustrašený výkon neměl naději na úspěch a tak si soupeř došel pro zasloužené vítězství o 7 bodů. Přesně o hodinu později jsme pak nastoupili proti velice namotivovanému a agresivnímu maďarskému týmu Pityke (pozdější celkový vítěz turnaje). Tento zápas jsme prohráli snad už při rozcvičení při pohledu na maďarské bijce. Když se k našemu bojácnému výkonu ještě přidal naprosto laxní výkon rozhočích, kteří Maďarům pískali zhruba každý pátý faul, nebylo co řešit a byla z toho potupná prohra o 37 bodů a navíc také zranění Martina Bise (pochroumaný krk), který tím na turnaji dohrál.

V sobotu dopoledne jsme ke 3. zápasu ve skupině nastoupili proti týmu z Kroměříže, přičemž podle předpokladů se mělo jednat o vyrovnaného soupeře. Po překopání pětek oproti pátku jsme nastoupili v první kvartě velice koncentrovaně, což se projevilo i na výsledku (7:2 v náš prospěch). Druhá část nám však nevyšla a v poločase jsme už 10:12 prohrávali. Pak přišlo výborné představení Matyáše Nešpora, který 10 body v řadě zavelel k velkému obratu (po 3. části vedení 22:16). Druhá pětka se tentokrát nedala zahanbit a hlavně výbornou obranou urvala výhru i vtéto čtvrtce (6:2). Celkově jsme tedy vyhráli nizoučkým skóre 28:18. Posledním soupeřem v základní skupině pak byl tým Sokolu Kbely, který nás ovšem moc neprověřil. V tomto utkání jsme si připsali druhou výhru ve skupině, tentokrát o 44 bodů, což pro nás znamenalo i přes překvapivou výhru Kroměříže nad Sokolem Pražský konečné třetí místo ve skupině.

V neděli jsme pak nastoupili v zápase o konečné 5. místo proti starým známým borcům z Trutnova. Zápas se nijak nelišil od těch 5 předchozích v této sezóně a měl hladký průběh. Trutnov navíc tentokrát nastoupil pouze v 7 hráčích. Naše konečná výhra o 47 bodů naprosto odpovídá obrazu hry na palubovce.

Celkově hodnotím turnaj pozitivně, když po nepodvedeném pátku přišly 3 zasloužené výhry. Důležité je, že jsme si odbyli první kontakt s vysokými koši a do týmu přivítali novou posilu ze Stěžer Michala Nováka.

Královští Sokoli – Sokol Pražský 32:39

Královští Sokoli – Pityke (Maď.) 11:48

Královští Sokoli – Slavia Kroměříž 28:18

Královští Sokoli – Sokol Kbely 53:9

Královští Sokoli – BK Loko Trutnov 53:6

Sestava a body Sokolů ve všech utkáních:

Nešpor 42, Kněžour 40, Jacko 38, Suchan 14, Novák 10, Janoušek 8, Vecheta 8, Petr 6, Ságner 6, Hála 5, Chare 4 a Bis.