Mládež Královských sokolů uspěla v projektu ČBF: HEJBNI SE

Naše mládež nespí. I když děti nemůžou trénovat spolu, snaží se být aktivní, covidovým opatřením navzdory. Kromě našeho vlastního projektu Kilometry s Královskými sokoly pro Sport Hradec Cup se některé naše týmy zúčastnily projektu ČBF – Hejbni se. A týmy Benjamínků (U10) trenérky Ondřejky Veražkové a společný tým v kategorii U14 – U15 trenéra Honzy Vyroubala obsadily skvělé 1. místo!

Projekt trval 3 týdny. Týmy v něm sbíraly tzv. virtuální fanoušky – odměny za různé pohybové aktivity. Naše dva týmy byly ve svých kategoriích nejpilnější, vyhrávají tak tři basketbalové míče, trička pro všechny zúčastněné hráče. Ale hlavně – možnost fandit národnímu týmu mužů na velké obrazovce v zápasech proti Litvě a Belgii!! Takže již v sobotu byli sokolíci k vidění na obrazovkách ČT sport. A dnes si to zopakují!

Kategorie U14 - U15

Týmy Královských sokolů U14 a U15 spojily svoje síly a přihlásily se společně do projektu vyhlášeném ČBF "Hejbni se a získej fanoušky". V této soutěži trvající 3 týdny, šlo o to, aby se kluci každý den, co nejvíce hýbali a to jakymkoli způsobem. Jejich pohybové aktivity pak byly ohodnoceny na bodové škále od 1 (nejméně náročné) do 4 (nejvíce náročné) bodů. A kluci se opravdu snažili a poctivě makali, takže se stávalo, že někdo sportoval i 6 hodin denně, což už je pořádná porce! Náš tým tedy nakonec získal nejvíc bodů z 8 přihlášených družstev a zaslouženě zvítězil . Velká gratulace borci a makejte na sobě dál!!!

O body našeho týmu se postarali všichni zúčastnění hráči. Nejvíce zamakala trojice Dan Krzák, Adam Kněžour a Michal Novák.

Pořadí a body prvních 3 týmů:

  1. Královští sokoli.....6967 b
  2. Snakes Ostrava....6091 b
  3. SK UP Olomouc....2319 b

Kategorie U10

Do výzvy se přihlásilo družstvo nejmladších Benjamínků a se stejným elánem jako vždy přistupují ke všem tréninkům se tým zapojil i do této akce. Protože nám letos zima hojně přála, součástí pohybových aktivit tak bylo bobování, hodně bruslení a každý den několik desítek kilometrů na běžkách. Basketbal v domácím prostředí občas rušil sousedy :). I přes venkovní teploty se chodilo běhat a na procházkách se střídaly celé rodiny. Večerní posilování nebo společná cvičení byla samozřejmostí... I proto to kluci dotáhli takhle vysoko, protože mají bezva rodiče, kteří je podporují. Za to jim moc děkujeme. Přestože jedna výzva skončila, v Kilometrech pro Sport Hradec Cup máme před sebou ještě poslední týden... A i tady si ještě mákneme.

Pořadí a body prvních 3 týmů:

  1. Benjamínci Královských sokolů......3434 b
  2. SK Renocar Podolí ........................3159 b
  3. Válečníci Děčín U10 ......................2898 b

Skvělá práce sokolíci! Pokračujte dále. Je třeba se hýbat, i když se nemůžeme scházet na oficiální týmové tréninky. Všichni Královští sokoli vyhlíží den, kdy bude sportování opět neomezené a budou se moci opět prohánět pod bezednými koši.

Sokol letí sportovat!