Mini-rozhovory s Královskými sokoli: David Pekárek

Jak už všichni víme, Kooperativa NBL byla bohužel zrušena z důvodu šíření koronaviru. Na zpříjemnění této nebasketbalové pauzy jsme si pro vás připravili sérii mini-rozhovorů s našimi hráči z mužského A týmu. Budeme se jich ptát například na to, jak se jim líbila letošní sezona, nebo jak tráví svůj čas v dobách karantény a mnoho dalšího.

Jako prvního jsme vyzpovídali Davida Pekárka.

Česko zasáhla karanténa, KNBL zrušena, konec sezony. Jak bys zhodnotil svoji první profesionální sezonu?

"Myslím, že nebyla špatná, ale ani nijak extra povedená. Jak jsi zmínil, tak byla první a to se určitě ve spoustě zápasech projevilo. Ke konci už jsem se ale cítil lépe a měl jsem stabilnější výkony."

Na začátku ledna tě postihlo zranění kotníku. Jak probíhá regenerace? Jak je na tom kotník?

"Regeneraci jsem zahájil dvěma týdny na lůžkovém oddělení v Olomoucké fakultní nemocnici a musím říct, že jsem byl velice mile překvapen, jak intenzivně se mnou pracovali. Už chodím bez problému, včera jsem si dokonce v pokoji zaklusal. Bude to v pohodě."

Jaká jsou tvá oblíbená místa v Hradci? Kam zajdeš na jídlo nebo zarelaxovat?

"Tak oblíbené místo asi úplně nemám, ale město jsem už více méně prošel. Oblíbené restaurace budou asi SportCafe a Pasta Cook & Look."

V celé ČR platí zákaz vycházení. Jak si krátíš čas?

"Já jsem vlastně v takové menší karanténě už od půlky ledna, kvůli tomu zranění. Každý den cvičím kotník, občas se podívám na Netflix, sem tam nějaký Xbox."

A na závěr: Kdo je v šatně největší vtipálek? Popřípadě nějakou historku.

"Největší vtipálek v šatně i mimo ni bude asi Sedmo (Peter Sedmák), který nás pravidělně zásobuje dost zvláštními videi. (smích) Za zmínku také stojí Andy (Petr Andres)."