Memoriál Karla Vilíma ve Zlíně - 3. utkání

Třetí utkání odehráli Královští sokoli na VI. ročníku Memoriálu Karla Vilíma ve Zlíně. Jejich nedělním soupeřem byl 6. celek loňské sezóny rakouské ligy, BK Dukes Klosterneuburg. Rakouský celek nastoupil do utkání jako domácí tým a ujal se i vedení. Úspěšnou trojkou přetáhl vedení na stranu Královských sokolů Dušan Pandula a byť bylo utkání velmi vyrovnané, naši hráči si udržovali po celé utkání nepatrný náskok. Po čtvrtinách 18:23, 33:37, 53:60 zvítězili 74:81. Memoriál Karla Vilíma tak zakončili druhou výhrou v turnaji.

Bodově se prosadil Marko Rikalo, 19 bodů z toho 3x za 3 body. Peter Sedmák opět překonal hranici minimálně 10 bodů na utkání, v tomto si jich připsal 16 (1x za 3b). Na hranici 10 bodů se poprvé dostal také Ondřej Peterka (10b), Jan Jiříček zaznamenal 8 bodů (+ 6 doskoků), Dušan Pandula 7 (1x 3b), Tomáš Mahler rovněž 7 bodů, Martin Kolář 4, Petr Andres 3 (trojka), Dominik Štěpán 3, Jan Mráz a Tomáš Hampl po 2 bodech.

V opačném gardu proti sobotnímu utkání s Brnem dopadla statistika doskoků a ztrát. Soupeř nás tentokrát „přeskákal“ v poměru 40:29, náš celek se ale poučil proti utkání ze soboty a vyvaroval se velkého počtu ztrát. Zatímco rakouský tým odevzdal 21 míčů, náš celek pouhých 9. Stejně jako v předchozím klání, tyto statisticky sledované činnosti byly ve velmi vyrovnaném utkání strůjcem naší dnešní výhry. Trojky v utkání 7:7.

Nejlepším střelcem BK Dukes Klosterneuburg, i celého utkání, se stal pivot národního celku Rakouska Maxmilián Hopfgartner se 20 body (3x za 3, 9 doskoků).
Příprava Královských sokolů bude nadále pokračovat a představí se Vám také poprvé na domácí palubovce Sportovní haly Třebeš a to už tuto středu – 5.9. 2018 od 16.00 proti 8. týmu loňského ročníku KNBL – BK Geosan Kolín. Těšíme se na Vás v hledišti třebešské haly.

*Pavel Rozsypal