Memoriál Karla Vilíma ve Zlíně - 2. utkání

Ve druhém zápase turnaje nastoupili Královští sokoli jako domácí tým v ostré konfrontaci s účastníkem KNBL – Basket Brno. 64:75 je výsledné skóre přípravného utkání. Po čtvrtinách 15:21, 32:36, 43:59 jsme si připsali porážku se soupeřem, který rozhodně byl podle slov trenéra Peterky k poražení. Nejlepším střelcem za celek Královských sokolů byl tentokrát Marko Rikalo se 17 body. Čtyřikrát mířil přesně za 3 body z celkového počtu pěti trojek Sokolů v utkání. Patnácti body přispěl Peter Sedmák, 10 bodů zaznamenal Dušan Pandula. 5 bodů a poslední z řádky trojek Královských sokolů zapsal Martin Kolář, 7 bodů Jan Jiříček, po 4 bodech Ondřej Peterka a Tomáš Hampl, dvěma body přispěl Tomáš Mahler. Jan Mráz a Petr Andres zůstali tentokrát bez bodového zápisu, Dominik Štěpán do utkání nezasáhl.

Sobotního soupeře jsme dokázali překonat na doskoku celkovým poměrem 34:26, dařil se zvláště doskok obranný, kde jsme získali 30 míčů. Bohužel, jedním ze statistických ukazatelů je také počet ztrát a na ty jsme byli proti celku Basket Brno také výrazně v plusu. Tento plus je ale výsledným mínusem. 16 ztrát je hrozivé množství (Brno 7) a velmi výrazně tento počet ovlivnil výsledek. Když se k tomu ještě přidaly nepřesnosti v útoku a nízké procento úspěšnosti střelby (za 2 body 51%, za 3 body 29% – 5 /17), nebylo o vítězi pochyb.

Každé utkání v této fázi přípravy je velice důležité. Nejde ještě ani tak o samotný výsledek, ale poučení do dalších utkání. Zítra naše hráče čeká rakouský celek BK Dukes Klosterneuburg už v 11.30. Jakou chuť bude mít pozdní oběd? Vítěznou bychom jistě našim hráčům přáli.

Sledujte naše webové a facebookové stránky, o výsledku Vás budeme opět co nejdříve informovat.

*Pavel Rozsypal