Marko Rikalo podepsal smlouvu u Královských sokolů

Nová sezona se rychle blíží a příprava startuje už za dva týdny. Stále pracujeme na výběru a dotažení smluv s případnými posilami. Cílem je přitom v případě hráčů z Evropy získat do týmu reprezentanty. To se povedlo v případě příchodu rozehrávače Marka Rikala, který je reprezentant Bosny a Hercegoviny.

Několik informací k Markovi – ročník 1994, měří 187 cm, na dresu nosí číslo 30 a pochází z nejjižnějšího města Bosny a Hercegoviny, z Trebinje. Poslední dvě sezony odehrál v bosenské lize v týmu Sloboda Tuzla a stal se jeho největší oporou. V poslední sezoně se prezentoval průměrem 14 bodů, 5 asistencí a tři doskoky na utkání. Trojkovou střelbu má na slušných 36,7% a v průměru dával dvě trojky na zápas.

Výborné výkony v lize mu vynesli i nominaci do reprezentace. V posledním kvalifikačním okně nastoupil proti Francii a Belgii a zejména v Belgii hrál výborně, když nastoupil na 12:55 minut a připsal si šest bodů. V jeho reprezentační kariéře ho chceme podporovat i nadále a držíme mu palce k nominaci už v dalším kvalifikačním okně, kdy 16. září bude v Bosně a Herzegovině hrát svůj kvalifikační zápas i Česká republika.