Máme co vracet Kolínu - v sobotu fandíme v Třebši

Přijďte fandit a vytvořit nabitou atmosféru v posledním zápase Kingspan Královských sokolů roku 2018, který se uskuteční 29.12. v sobotu v 18:00 ve Sportovní hale v Třebši! Soupeřem bude tým, který se už na naší palubovce ukázal a to v přátelském utkání před začátkem sezony – BC GEOSAN Kolín. I přes to, že jsme dokázali přípravné utkání vyhrát, v prvním ligovém zápase se soupeřem jsme nebyli úplně koncentrovaní a podlehli jsme 104:78.

Oproti tomuto zápasu ale v našich řadách nastoupí dvě klíčové posily – už dobře známý Pavol Lošonský a podruhé se doma představí i nový rozehrávač Pedja Stamenkovič. Do utkání nezasáhne zraněný Dušan Pandula. Máme „medvědům“ co vracet a diváckou podporu v naší malé hale potřebujeme jako sůl.

BC GEOSAN Kolín je aktuálně na 9. místě s bilancí 5 výher, 10 proher. V posledním zápase se Slunetou prohráli doma pouze o 2 body a dokázali mimo jiné porazit i Pardubice. Největšími oporami týmu jsou český reprezentant Petr Šafarčík a posily ze Spojených států Anthony Walton jr. a Alexander Thompson. V týmových statistikách je Kolín třetí v úspěšnosti střelby (a třetí v úspěšnosti trojek), má druhý nejmenší počet ztrát a je úplně nejlepší v rychlých protiútocích. Obě družstva jsou vyrovnané na doskoku.

Luboš Peterka, trenér Královských sokolů: V sobotu nás čeká další z řady zápasů, kdy musíme zabrat. Máme Kolínu co vracet z prvního zápasu a pečlivě se připravujeme na jejich hru, kterou zdobí málo ztrát a hodně bodů z protiútoků. Věřím, že s dvěma posilami jsme silnější, na druhou stranu Kolín není nováček, porazil nás, získal výhru mimo jiné nad Pardubicemi a tak musíme nastoupit soustředění a s pokorou.

Peter Sedmák, pivot Královských sokolů: Bude to v průběhu čtyř měsíců už můj čtvrtý zápas proti Kolínu. Chci vyhrát, stejně jako celý tým. Na to potřebujeme maximální soustředění, nedělat hloupé chyby a podporu fanoušků.