Lokomotiva Trutnov nestačila na Sokolí expres

Neděle 31. března byla připravována dlouho dopředu jako basketbalová slavnost pro U11. Kvído a naši nejmladší baskeťáci měli svátek. Trénovalo se poctivě a naplno, z čehož vzešlo patnáct kluků, kteří byli vybráni šesti trenéry na pátečním tréninku. A v neděli od půl desáté nového času se už jen slavilo.

Základem oslavy byl dobrý basketbalový výkon. Ten kluci postavili na zodpovědné obraně, dravosti a nahrávkách, na což se zaměřovali v přípravě. Jestli v prvním ze dvou zápasů bylo pro Trutnov těžké se prosadit, ve druhém už to bylo téměř nemožné. Pod oběma koši kralovali při doskocích Ondra Skákal, Tomáš Weniger, Robin Petr a Danny Holický. Expres táhl dopředu Roman Vejražka, Honza Hruška, Vojta Melša a Petr Dytrich. A než se pustíme do rozboru hry dalších hráčů, udělejme si zastávku u Péti Dytricha. Jeho rychlost, dravost v obraně a hlad po hře se dal snad i nahmatat, zabalit a rozdávat v tomhle rychlovlaku jako dárek pro cestující.

Co se ještě v hradeckém expresu rozdávalo jako pokrm pro cestující? Obrana jeden na jednoho, kdy každý je zodpovědný za svého hráče a stejně jako v Top Gearu si nepomáháme. K tomu příloha PicPic (akce hoď a běž), kterou už kluci umí moc dobře připravit a jako zákusek „Hoří“, což je chuťovka, která ukazuje, že hráči U11 umí mít i klidnou hlavu a počkají si s útokem na „vyklizený“ prostor pod košem. V tomhle vždycky září Luke Kozohorský.

A průvodčí? Tak třeba Fíla Jenček, David Svatoš a Fíla Weniger. To byli ti průvodčí, kteří často roznášeli míče pro ostatní hráče. A pozor ukončete nástup a výstup! Dva super mladíci (jako že nejmladší) v tomto expresu stojí taky za zmínku. Tom Bílek a Kryštof Polák! Kryštofa už známe. Ten pracuje na rychlosti v obraně a nahrávkách a v obojím se zlepšil! A překvapení, Tomáš Bílek. Tenhle mladík, který v kategorii U11 ještě bude moct být dva roky nám ukazuje, že dokáže opravdu odpovědně bránit, ale i krásně nahrávat a být dravý!

Co ještě? …. Chcete víc? Tak ještě byly mezi každou čtvrtinou roztleskávačky… Ještě víc? OK, tak kapitán družstva Honza Hruška předal soupeři vlaječku týmu U11. Ještě víc?.... Dobrá, tak rodiče měly mezi zápasy soutěž ve střelbě na koš o tričko Královských sokolů podepsané všemi kluky. No a pokud by tohle někomu nestačilo k tomu, že to byl opravdu basketbalový svátek, tak na závěr si šel s klukama plácnout Pavol Loši Lošonský a po zápase jste si mohli přijít pro podepsanou kartičku ke každému hráči U11 (bylo tam fakt narváno…, bez legrace).

Aha, ještě výsledky zápasů…. Nepřijde nám to podstatné, podstatné bylo, že se hrál hezký basket, ale když to chcete vědět… 109:27 a 103:18.

Na závěr poznámka vrátného z haly: „Když tady zase budete dělat takovouhle velkou akci, tak dejte vědět předem, musí tady být zdravotník a hasiči a všechny tyhle věci“….. Přitom to byl jen dvojzápas oblastního přeboru U11.

Tomáš Hruška