Letní soustředění týmu U11

Poslední prázdninový týden absolvovali hráči kategorie U11 přípravné předsezónní soustředění ve Voděradech. Naši nejmladší hráči (ve věku 6 – 10 let) podstoupili intenzivní nejen basketbalovou, ale i atletickou přípravu.

14 hráčů, 5 trenérů jedna tělocvična a k tomu fotbalové hřiště…. letní počasí… co víc si na basketbalové soustředění přát :). Nejintenzivněji jsme se věnovali basketbalu – driblinku a pohybu s míčem, ve kterém šli příkladem Tomík a Dan. Učili jsme se dvojtakty z leva i z prava. A i když se nám nohy občas zamotaly, přece jen i naši nováčci (Péťa, Patrik, Mathy, Míša, Martin i nejmladší Fíla) dávali dvojtakty na konci týdne s přehledem. Každý večer jsme také pilovali techniku střelby, kde ukázali šikovné ruce hlavně Dejv, Honzík a Roman. Nejvíc vytrvalosti pak měl Kryštof, který ještě před naším soustředěním stihl Summer basket kemp týmu U12.

Nepřijeli jsme ale jen trénovat. Stihli jsme se i pobavit – ať už hrou baseballu či fotbalu, koupáním na nedalekém venkovním koupališti v Opočně, či večerním promítáním s basketbalovou tématikou nebo sportovními kvízy.

Všichni hráči také absolvovali vyšetření pohybového aparátu fyzioterapeutkou Veronikou Peterkovou a vyšetření plosek na podoskopu. O výsledcích vyšetření budou rodiče postupně informování, nicméně můžeme říci, že pohybový základ máme u našich nejmladších více než dobrý.

Pro zpestření tréninku si kluci zahráli také přátelský zápas s Týništěm nad Orlicí, ve kterém zúročili nově nabyté dovednosti – Adam exceloval v osobní obraně. Pavel a Roman šli příkladem svou bojovností, ale i nejmenší Martin si dal svůj první zápasový koš.. Také jsme na čtvrteční večer pozvali rodiče – na atraktivní utkání děti proti rodičům. Účast hlavně tatínků byla překvapivě veliká a všichni se náramně bavili.

Cílem soustředění nebyl pouze basketbal (ve kterém všichni udělali během týdne velké pokroky), ale také tmelení nové party a zábava tak, aby se všichni na novou sezónu těšili a basketbal tak získal pevné místo v jejich srdci.

Děkujeme všem za skvělé nasazení. Do nové sezóny tak máme na čem stavět.

Trenéři – Ondřej Peterka, Ondřejka Vejražková, Roman Vejražka, Lukáš Prcek Mervart a fyzioterapetuka Veronika Peterková