Krutá porážka od Opavy

Královští sokoli Hradec Králové : BK Opava  69:101 (20:23, 34:47, 46:76)

V neděli 11.10. jsme odehráli utkání osmého kola KNBL 2020/2021. Tentokrát jsme v Třebši hostili BK Opava. Zápas se bohužel vůbec nevyvíjel podle našich představ a tým slezanů nám uštědřil krutou porážku o 32 bodů.

Do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně a ještě na konci první čtvrtiny se mohlo zdát, že budeme se svěřenci trenéra Czudka držet krok. Utkání bylo v první desetiminutovce takřka vyrovnané, jednou jsme skórovali my, poté zase Opava. Lehký náskok si Opava vypracovala na samotném závěru čtvrtiny, kdy nám odskočili o tři body. Do druhé čtvrtiny hráči nastupovali za stavu 20:23. Zde už se pomalu ale jistě začala projevovat převaha slezanů. Jediný kdo v první polovině z našeho týmu dokázal zaskórovat byl pivot Jan Koloničný, zatímco Opavě padala jedna střela za druhou. Nelze se tak divit, že si během pěti minut druhé desetiminutovky dokázali vytvořit náskok až o třináct bodů. Naši šnůru neúspěšných pokusů přetrhl až Pavol Lošonský, který proměnil svou střelu z pole a snížil na 23:34. Poté se chytili i další - Filip Halada proměnil svůj trojkový pokus, Peter Sedmák proměnil dvě střely z pole i kapitán Ondřej Peterka úspěšně zakončil. To však Opavu vůbec nerozhodilo a dál pokračovala svým tempem, přičemž v tomto utkání nás jednoznačně předčila v úspěšnosti trojek. Druhá čtvrtina nakonec skončila rozdílem třinácti bodů ve prospěch Opavy.

Od poločasu už bylo téměř jisté, kdo bude vítězem zápasu. Vzdorovat náporu opavských hráčů se dařilo pouze Peteru Sedmákovi, Jiřímu Šoulovi a Janu Koloničnému, kteří dokázali skórovat. To však bohužel nestačilo a Opava dál předváděla svůj trojkový střelecký koncert. Na konci třetí čtvrtiny měla Opava náskok už o třicet bodů. Dalo by se říci, že v poslední čtvrtině už se zápas více méně dohrával. Několik bodů si vstřelil i Lukáš Brožek, na samotném závěru se pak ještě zpoza trojkové čáry trefil Jiří Šoula a Lukáš Kantůrek. Opava však již zápas kontrolovala až do vítězného konce a nakonec vyhrála o 32 bodů.

Komentář trenéra Lubomíra Peterky: "Gratuluji Opavě k podle mě očekávanému vítězství. Mrzí mě jen, že jsme v sobě nenašli větší vůli a hráli jsme s obrovským respektem kromě první čtvrtiny, kdy jsme jim dokázali vzdorovat. Poté si už ale Opava převzala otěže do svých rukou a měla v podstatě kontrolované utkání a my už jsme v sobě nenašli žádnou sílu tento průběh nějakým způsobem zvrátit."

Statistiky a sestava: Šoula - 13 bodů, Halada - 12 bodů + 3 doskoky, Sedmák - 9 bodů + 4 doskoky, Stamenkovic - 7 bodů + 7 asistencí, Lošonský - 6 bodů + 5 doskoků, Koloničný - 9 bodů + 6 doskoků, Peterka - 5 bodů + 5 doskoků, Brožek - 5 bodů, Kantůrek - 3 body, Chlumecký, Mráz bez bodu // Absence: Nemanja Barac