Královští sokoli zvládli druhé utkání skupiny A2 výborně a připisují si další výhru této sezóny!

Kingspan Královstí sokoli : BC GEOSAN Kolín 91:68 (24:16 48:30 71:42)

Ve čtvrtek 6.2. odehráli Královští sokoli druhý (domácí) zápas v rámci skupiny A2. Tentokrát jsme na naší domácí palubovce vyzvali BC GEOSAN Kolín. Ač se mohlo zprvu zdát, že bude zápas vcelku vyrovnaný, před koncem první poloviny už bylo jasné, že Sokoli mají v tomto utkání navrch a zápas už pak jen kontrolovali do vítězného konce. Hned čtyři naši hráči si připsali dvouciferný počet bodů a Pavol Lošonský zaznamenal double-double!

Jak již bylo řečeno, diváci mohli mít po většinu první poloviny utkání pocit, že tento důležitý zápas bude velice vyrovnaný a budeme se s Kolínem prát o vítězství až do samotného konce. Po pár minutých střelách se první ke slovu dostal Kolín, kdy svoji trojkovou střelu proměnil "guard" Benjamin Richardson. Na to ale téměř okamžitě odpověděl svojí střelou Dorde Tresac, také za 3 body. Poté byl zápas nějakou dobu jako na houpačce. Jednou zaskórovali Sokoli, pak zase skóroval Kolín. Ke konci čtvrté minuty se však ofenzíva kolínského celku zastavila na 14 bodech a naši hráči si tak dokázali vytvořit mírný náskok. Nejdříve dopravil do obroučky svoji střelu za 3 body Nemanja Barac, Pavol Lošonský přidal 2 body a svůj trojkový pokus také proměnil Petr Andres. V samotném závěru první čtvrtiny přidal na konto Kolínu ještě 2 body Vlatko Granic, přičemž ale na to dokázal ještě odpovědět Pavol Lošonský svou střelou z pole. První čtvrtinu jsme vyhráli 24:16. Naši kanonádu ve druhé čtvrtině načal Filip Halada svým nájezdem za 2 body. Nutno však podotknout, že nám velice pomohl bodový polštář, který si naši kluci dokázali vytvořit v první čtvrtině, jelikož Kolín zabojoval a dokázal stáhnout naše vedení na rozdíl pouhých 3 bodů (33:30). Na 30 bodech se však Kolín opět zastavil, díky skvělé obraně ze strany Hradce. Poté už si mohli fanoušci do konce čtvrtiny užívat střeleckou podívanou v podání svěřenců trénera Peterky. Peda Stamenkovic proměnil svou tříbodovou střelu, celkem nakonec získal 9 bodů a 13 asistencí. Skvěle se také činil Dorde Tresac, který dokázal během pouhé minuty připsat na konto Královských sokolů 6 bodů, nakonec si připsal 16 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí. Nejvýraznějším hráčem utkání však byl Pavol Lošonský, který nakonec zaznamenal 24 bodů, 16 doskoků a měl výbornou střelbu z pole - proměnil 12 z 18 pokusů! Po poločasovém klaksonu odcházeli hráči do kabin za stavu 48:30 ve prospěch Sokolů.

Ve třetí desetiminutovce Lošonský vstřelil 6 bodů, Peter Sedmák přidal 7. Zbylých 10 bodů přidali Stamenkovic s Tresacem díky svým proměněným šestkám a také Nemanja Barac proměnil svou střelu z pole. Ve třetí čtvrtině jsme tak Kolín přestříleli 23:12 a zvýšili si vedení o 29 bodů. Na tento stav už nedokázal Kolín nijak výrazně odpovědět a hradecký celek kontroloval utkání až do vítězného konce. Díky velmi příznivému stavu utkání dal trenér Peterka ke konci čtvrté čtvrtiny možnost nastoupit na palubovku také nováčkovi Tomášovi Mrázovi, který tak prožil své první minuty v nejvyšší basketbalové soutěži KNBL. Nebál se také vystřelit, jeho trojkový pokus však odrazila obroučka. Všichni se ale těšíme až tento talentovaný mladý muž dostane více prostoru a ukáže v soutěži svůj plný potenciál. Královští sokoli vyhráli 91:68 a připsali jsme si další důležitou výhru této sezóny!

Body a sestava: Lošonský - 24 bodů (18/12 střelba z pole) + 16 doskoků, Sedmák - 18 bodů + 5 doskoků, Tresac - 16 bodů (6/6 trestné hody) + 6 doskoků + 6 asistencí, Barac - 14 bodů + 2 doskoky, Stamenkovic - 9 bodů + 13 asistencí, Andres - 5 bodů, Kantůrek - 3 body + 2 doskoky, Halada - 2 body + 2 doskoky, Peterka, Koloničný, Mráz bez bodu