Královští sokoli zvítězili po dramatické koncovce!

21. kolo Kooperativa NBL

BK REDSTONE Olomoucko vs. Královští sokoli

71:73

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference


Královští sokoli si vezou z Olomouce velmi důležité vítězství! Obzvlášť,když se blíží konec základní části. Celý zápas si drželi mírný náskok, který dotáhli do vítězného konce. Nevyhnuli se však dramatické koncovce. Velmi dobré utkání odehrál Nikola Vujovič, když dosáhl double double za 18 bodů a 11 doskoků.

Televizní utkání odstartoval hradecký Peterka úspěšnou střelou za tři body. První čtvrtina pak probíhala ve vyrovnaném duchu a vedení se několikrát změnilo (16:18). Druhou periodu pro změnu odstartoval trojkou olomoucký Erik Klepač. Pak se však domácí tým dlouhé čtyři minuty netrefil. Avšak o nic slavnější to nebylo ani v útoku Královských sokolů (19:25). Po zbytek poločasu si hradecký tým držel mírný náskok a do šaten odcházel s osmibodovým vedením (31:39).

I třetí čtvrtina začala trojkovou střelou, tentokrát ji trefil hradecký Pešakovič. Ale domácí nenechali Královské sokoly odskočit do výrazného trháku. Po třetí desetiminutovce 51:57. Ano, i do čtvrtice trojka na úvod posledního dějství, když se o ni postaral olomoucký Sehnal. Pak však body ani na jedné straně příliš nepřibývaly. Pět minut před koncem 56:61. Následně se Královským sokolům podařilo odskočit až na + 9 bodů po trojkách Peterky a Pešakoviče. Domácí se však nevzdali. Bod po bodu opět stahovali. 42 vteřin do konce  stáhli na 65:69. Přišly na řadu taktické fauly. Stamenkovič své trestné hody neproměnil a olomoucký Halada v rychlém protiútoku proměnil svou tříbodovou střelu (68:69). Při dalších trestných hodech Stamenkovič napravil předchozí selhání, když proměnil obě šestky. V následném protiútoku včak fauloval Vujovič a Feštr oba trestné hody proměnil (70:71) 14 vteřin do konce. Domácí opět faulovali a poslali na šestky hradeckého kapitána Peterku. Ten ukázal pevné nervy, když obě své střely proměnil. Dvě vteřiny před koncem byl zapískán faul Škrancovi. Domácí Nikolič jednu šestku proměnil (71:73). Následně zkusil nahodit střelu o obroučku, aby mělo domácí družstvo šanci doskočit a dorovnat skóre. To se mu však za 2 vteřiny nepodařilo. Královští sokoli vyhráli po dramatické koncovce 71:73.

Komentáře k utkání:

Lubomír Peterka (trenér): "Podobný průběh jsem očekával. Kluky jsem na to v přípravě upozorňoval, že ty dvě vítezství neodpovídají tomu týmu, se kterým nás utkání čekalo. Věděli jsme, že to bude divoký. Navíc my teď máme sérii s utkáním v neděli, pak středa Nymburk. Myslím si, že ti klíčoví hráči už jsou unavení, což bylo i dneska vidět. Jsem za tohle vítězství hrozně rád. Koncovku jsme si neohlídali. Stamenkovič nedal dvě šestky. Byly tam dva vypíchnutý balóny. Tam jsme domácím zbytečně dali čuchnout. Trefili tam dobrý střely, ale my jsme jim to svýma dvěma ztrátama nabídli. Nakonec to naštěstí dopadlo. Já jsem spokojený. Jsme 4. rok v KNBL a máme zatím nejvíc vítězství po základní části. Za týden máme doma Brno, to budeme odpočatí, tak zkusíme mít výslednou bilanci zápasů 12/10."

Body:

Královští sokoli: Vujovič 18 (11 doskoků), Pešakovič 12, Peterka 11, Škranc 11, Sedmák 9, Stamenkovič 9 (14 asistencí), Goga a Pavlovič bez bodu

BK Redstone Olomoucko: Kněževič 14 bodů, Vučkovič 14 bodů, Halada 12 bodů,...

Jste zváni na poslední utkání základní části, ve kterém budeme doma hostit Basket Brno! V sobotu 15. 1. od 18h ve sportovní hale Třebeš.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková

Sokol letí!