Královští sokoli zvítězili nad USK Praha

10. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. USK Praha

93:70 (24:12, 39:32, 67:55)

Statistiky zápasu   Záznam zápasu

Tisková konference  Fotogalerie zápasu


Po sedmi zápasech Královští sokoli konečně zvítězili, a to suverénním způsobem nad USK Praha. Hradecký tým vedl většinu zápasu. Rozhodující náskok 17 bodů získal ve 3. čtvrtině. Ceněného double double dosáhl Peter Sedmák (16 bodů + 10 doskoků). Skvělý výkon podal i hráč zápasu a autor 4 trojek Ondřej Peterka (19 bodů + 6 doskoků).

Do utkání o něco lépe vstoupili hosté, prvních šest minut mírně vedli (8:12). Pak ale nastoupili domácí. Šňůrou 18:0, kterou nejvíc podpořil kapitán týmu Ondřej Peterka třemi trojkami v řadě, z toho jednou s faulem. Hosté byli rázem zaskočeni. Po první čtvrtině 24:12. Hlavní hvězdy USK Praha, zahraniční hráče Mangase s Westem, se Královským sokolům dařilo ubránit. Talentované pražské mládí se však nevzdávalo. V Třebši se odehrával defenzivní basketbal, kdy v první půli nepadlo příliš košů. Během druhé desetiminutovky se USK Praha opět přiblížilo až na rozdíl 4 bodů (31:27). Zásluhou Sedmáka a jeho šesti bodů v řadě ale Královští sokoli odcházeli do šaten s náskokem sedmi bodů (39:32).

Ve třetí čtvrtině dobře hrajícího Sedmáka, který měl ale problém s fauly, vystřídal Vujovič. Ani ten se nenechal zahanbit a výrazně pomohl budovat rozhodující trhák zápasu. Po dunku Škrance Královští sokoli vedli až o 17 bodů (60:43). Do konce třetí periody však hosté náskok mírně zredukovali (67:55). Poslední čtvrtinu zahájil trojkou Stamenkovič, svým jediným košem zápasu. Jasně však dal najevo, který tým si v tomto utkání jde za vítězstvím. V průběhu poslední desetiminutovky dosáhli Královští sokoli náskoku až 26 bodů (87:61) a došli si za jasným vítězstvím (93:70).

Královští sokoli měli jasnou převahu z pole (51 % - 36 %), zpod koše (44-34), z brejků (21-10) i ve ztrátách (15-22). Kde však pohořeli byl opět doskok (35-47). Hradecký tým hrál pěkný, týmový basketbal, kdy rovnou 5 střelců mělo dvojciferný počet bodů (Peterka 19 bodů, Sedmák, Pavlović a Vujović po 16 bodech, Škranc 15 bodů). Královští sokoli drží 7. místo tabulky s náskokem dvou výher právě na USK Praha, které vyzvou i v následujícím utkání, které se tentokrát odehraje na Folimance. Zde by Královští sokoli potřebovali svůj výkon zopakovat a opět zvítězit.

V poločase utkání proběhla soutěž diváků o dárkové balení měšťanského pivovaru Klenot. Vyhlášeni byli i Klenot hráči utkání, kterými byli hradecký Ondřej Peterka a Ondřej Švec z USK Praha.

Komentáře k utkání:

Ondřej Peterka (křídlo Královští sokoli): „Jsme hlavně rádi, že jsme po dlouhé době konečně vyhráli zápas. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého, že USK má ve svém středu Mangase s Westem. Připravovali jsme se na zápas a myslím, že se nám je povedlo ubránit. I když jsme nezastavili některé další hráče, ubránili jsme tyto dva a to byl klíč k vítězství. Máme teď dvojzápas s USK a musíme se připravit na další zápas a pokusit se vyhrát i na Folimance. Bude to úplně jiný zápas, bude to začínat 0-0, ale my si pojedeme pro vítězství.”

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „My jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Já už cítil před zápasem, jak se nám vrátili zranění hráči do sestavy, že tým získává jistotu a sebevědomí. A my jsme si to přenesli do dnešního zápasu. Měli jsme ho od začátku do konce pod kontrolou a ještě jsme zvyšovali skore. Já doufám, že si to přeneseme do sobotní odvety na USK.”

Josh King (trenér USK Praha): „Hradec odehrál dobrý zápas. Měli jsme problém, ale to máme po celou dobu v A1, hrát celých 40 minut. Začali jsme zápas vedením 8-12 a poté nám dali 16 bodů v řadě na 24-12 a to bylo místo, kde jsme ztratili zápas. Od té doby to šlo z kopce, oni dominovali. Také jsme měli 22 ztrát, což je nejvíc za sezonu. Kluci pracují, chtějí dělat správné věci, ale pokud chcete být týmem v této lize, musíte být schopni hrát plných 40 minut spolu. To my jsme nebyli schopni. Usnuli jsme na pár minut, a to se stalo vícekrát. To je ten hlavní důvod, proč jsme zápas prohráli.”

Ondřej Švec (guard USK Praha): „My jsme do zápasu vstoupili docela dobře. První polovinu první čtvrtiny jsme vyhráli asi 8-12 a potom jsme bohužel dostali 16 bodů v řadě a nebyli jsme schopni dát koš. Ve druhé čtvrtině se to trochu zlepšilo. Dotáhli jsme Hradec, ale nikdy jsme se nedostali přes něj a měli jsme spoustu ztrát. A bohužel s tím asi nemůžeme vyhrát, takže to musíme zlepšit. Dostali jsme 93 bodů, což je taky hodně, takže v obraně je taky problém, který musíme zlepšit.”

Body:

Královští sokoli: Peterka 19 bodů (4x za 3b) + 6 doskoků, Sedmák 16 bodů + 10 doskoků, Pavlović 16 bodů, Vujović 16 bodů, Škranc 15 bodů, Goga 6 bodů, Stamenkovič 3 body + 8 asistencí + 7 doskoků, Pešaković 2 body, Šoula 0 bodů, Kantůrek 0 bodů

USK Praha: Švec 17 bodů, Vlk 15 bodů, Farský 11 bodů,...

V sobotu 19.3. odehrají Královští sokoli opět utkání s USK Praha, tentokrát na jejich palubovce (od 17.30). Následovat bude výjezd do Nymburka (23. 3. v 18.00). Další domácí utkání proběhne v sobotu 26. 3. v 18.00 s BK Opava. Fanděte dále!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková