Královští sokoli zakončí základní část KNBL zápasem s BK Olomoucko

Kooperativa NBL, základní část - 22. kolo
Královští sokoli vs. BK Olomoucko
sobota 6. 2. 2021 v 18.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Základní část Kooperativa NBL zakončí Královští sokoli na domácí palubovce. Budou hostit poslední tým tabulky – BK Olomoucko. V letošní sezóně se tyto dva celky utkaly již třikrát. Z čehož dvakrát zvítězili právě Královští sokoli. V posledním vzájemném utkání (2. kolo osmifinále Hyundai Českého poháru), které se odehrálo pouze před deseti dny, vyhrálo BK Olomoucko (95:87). Když Královským sokolům škodil zejména František Váňa (34 bodů).

Tým BK Olomoucko zůstává stále na posledním místě tabulky s pouhými třemi výhrami. Ale nutno říci, že se jejich hra v posledních zápasech zlepšila. I s těžkými soupeři odehráli vyrovnané zápasy. Jejich ústřední trio Pekárek, Váňa, Bezbradica, některé nedávné zápasy laborující se zraněními, je již zpět ve hře. Proto Královské sokoly rozhodně nečeká jednoduché utkání.

Královským sokolům v posledním zápase s BK JIP Pardubice unikla možnost postupu do skupiny A1 (prohra 85:79). Nicméně Sokoli předvedli návrat do utkání, kdy ze ztráty 23 bodů dokázali překlopit vedení v průběhu zápasu na svou stranu. Bohužel v koncovce nedovedli utkání do vítězného konce. Nyní Královské sokoly čeká zdánlivě jednoduchý soupeř. Ale je potřeba ho nepodcenit. Vyvarovat se ztrát a jednoduchých košů. A pořádně vyztužit svou obranu. Do skupiny A2 je každé vítězství důležité. V případě výhry mají Královští sokoli také stále šanci na konečné 7. místo po základní části, což by bylo historicky nejlepší umístění v této fázi soutěže.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "V sobotu musíme nastoupit koncentrovaní hned od začátku utkání a pohlídat si střelce Váňu s Pekárkem. Našim cílem bude si vytvořit na začátku dostatečný bodový rozdíl, abychom mohli hrát ve větší rotaci a nechali odpočinout před pohárem naše stěžejní hráče."