Královští sokoli zahájili sezónu venkovní výhrou!

SLUNETA Ústí nad Labem vs. Královští sokoli
64:72 (11:19, 27:38, 49:67)

Statistiky    Záznam utkání     Tisková konferenceKrálovští sokoli hned na úvod nové sezóny Kooperativa NBL předvedli skvělý výkon! Na venkovní palubovce, navíc oslabeni, porazili SLUNETU Ústí nad Labem. Královské sokoly zdobila obrana, úspěšnost střelby i doskoky. Dopustili se však velkého počtu ztrát (21!). Výborný zápas zahrál Nikola Pešaković, který dal 23 bodů.

Pandám se vůbec nepovedl vstup do zápasu. První body ze hry dali domácí hráči až po dlouhých šesti minutách (4:14). Za to náš tým začal koncentrovaným výkonem, který byl plný přesných zakončení. První čtvrtinu Královští sokoli jasně ovládli (11:19).

Druhou periodu sice začal domácí Fait přesnou trojkou. Pak však nastalo opětovné bodové sucho domácího týmu. Královští sokoli toho využili a zásluhou podkošových Sedmáka s Vujovićem odskočili na 14:26. Následně přebrali bodovou produkci naše křídla. Po trojce Pešakoviće dosáhli Královští sokoli náskoku +19 bodů, 4 minuty před koncem poločasu (15:34). Pak ale zavelel ke stahování domácí Autrey. Do poločasu tak pandy dokázaly svou ztrátu zredukovat (27:38).

Ve třetí čtvrtině domácí bod po bodu stahovali. Po čtyřech minutách 37:43. Díky následným trojkám Pešakoviće s Peterkou náš tým opět bodově odskočil. Ústecký tým se však nevdal a stále bojoval. Po třech čtvrtinách 49:57.

Poslední perioda nezačala pro Královské sokoly dobře. Tři minuty se nedařilo úspěšně zakončit. Domácí dále hnal Autrey, který svými šesti body v řadě stáhl ztrátu svého týmu na 55:57. Po následné trojce Pecky šest minut před koncem pandy sahali po otočení zápasu (58:59). Královští sokoli však zachovali chladnou hlavu. Skvěle bránili, navíc se opět trefili z tříbodového oblouku (Sedmák, Stamenkovič). Dvě minuty před koncem náš tým dosáhl bezpečného náskoku 60:69. Koncovku si již naši zkušení borci pohlídali. Královští sokoli tak vstoupili do sezóny výhrou 64:72.

Královské sokoly zdobila skvělá obrana. Výborná úspěšnost střelby (47% za 2 i za 3 body, 82% trestné hody), i lepší doskok 28-40. Dopustili se však příliš velkého počtu ztrát 10-21. Toho se musí v příštích utkáních vyvarovat. Do utkání nenastoupili nemocní Kantůrek a Škranc, ani zraněný Mráz.

Body:

Královští sokoli: Pešaković 23 bodů, Pavlović 12 bodů a 9 doskoků, Sedmák 11 bodů a 7 doskoků, Stamenkovič 8 bodů a 7 asistencí, Peterka 8 bodů, Vujović 5 bodů, Goga 3 bodů, Šoula 2 body, Mráz nenastoupil

SLUNETA Ústí nad Labem: Autrey 21 bodů, Pecka 14 bodů

Komentáře k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): ”Já jsem hrozně rád, že jsme vyhráli první utkání tady na horké půdě. Ústeckým nevyšel vstup do zápasu a od toho se to odvíjelo a v podstatě jsme si ten náskok udržovali až do konce. Bylo vidět, že jsou nervózní a že chtějí vyhrát, ale bohužel pro ně jim nepadly nějaké i dobré střely a my jsme toho dobře využili.“

Adam Goga (rozehrávač): ”Jsem velmi spokojený, že jsme první zápas vyhráli, i když jsme zde byli v oslabení. Věděli jsme, že to bude těžká práce, ale nějak jsme se s tím popasovali, hlavně musím vyzdvihnout kvalitní obranu, která nám společně se špatným procentem střelby domácích hráčů pomohla v utkání zvítězit. Hlavně teď nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat dál ve středu proti USK.“

Ve středu 22.9. hrají Královští sokoli v 19h doma ve SH Třebeš! Přijďte je podpořit!

Sokol letí!

 

Autor: Veronika Peterková