Královští sokoli zahájí nadstavbu v Kolíně

1. kolo nadstavba A1 - Kooperativa NBL 2021/2022

BC Geosan Kolín vs. Královští sokoli

sobota 29. 1. 2022 od 17.45

Přímý přenos utkání   Live statistiky utkání


Královské sokoly čeká první utkání nadstavby, a to venkovní na palubovce BC Geosan Kolín. V základní části mají s medvědy bilanci 1:1. Nejprve doma zvítězil hradecký tým 87:81 následně prohrál v Kolíně 86:68.

BC GEOSAN Kolín je nyní na průběžném 5. - 6. místě tabulky (12 výher, 10 proher) společně s USK Praha. Z posledních pěti utkání zvítězil třikrát. Naposledy však výrazně prohrál v Pardubicích (102:82). Tahounem Kolína je Adam Číž (20,4 bodů + 7,3 asistence na zápas). Nebezpečné je i podkošové trio Petráš, Lošonský a Jelínek, které je velmi silné na doskoku.

Královští sokoli mají pouze o jednu výhru méně než Kolín a mají také zápas k dobru. Odložené poslední kolo základní části s Brnem se dohraje až během nadstavby (termín ještě není určen). Do nadstavbové skupiny A1 jdou ze 7. místa. V minulém týdnu si tým již podruhé v sezóně prošel covidem a karanténou celého týmu, ta však nebyla příliš dlouhá. Královští sokoli nastoupí do prvního utkání nadstavby v plné síle základní rotace hráčů a pokusí se navázat na své dobré výkony z posledních utkání.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): „Po další kratší pauze, způsobené karanténou našeho týmu, přichází vstup do nadstavbové části Kooperativa NBL. Kolín je tým, který umíme porazit. Na domácí palubovce je však silný. My jsme v posledních utkáních předváděli dobré výkony, hráli jsme svoji hru a chceme v tom pokračovat. Hru u medvědů tvoří hlavně Adam Číž. Toho musíme ubránit. Kolín má silnou i podkošovou sestavu, tam si budeme muset dát pozor zejména na doskok.“

Přijeďte podpořit Královské sokoly přímo do Kolína! Nebo sledujte na tvcom.cz

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková