Královští sokoli vyzvou v odvetě BC GEOSAN Kolín

20. kolo Kooperativa NBL
Královští sokoli vs. BC GEAOSAN Kolín
sobota 23. 1. 2021 v 17.00
Přímý přenos
sledujte na tvcom.cz

Po pohárovém zápase s BK Olomoucko čeká Královské sokoly důležité utkání s týmem BC GEAOSAN Kolín. Sokoli mají Kolínu co vracet. V listopadu při posledním vzájemném utkání prohráli pouze dvoubodovým rozdílem (95:93), když se rozhodovalo v samém závěru zápasu. Dnes hrají Královští sokoli doma a jednoznačně chtějí výhru.

BC GEOSAN Kolín zažívá skvělou sezónu. V tabulce drží 4. příčku v těsném závěsu za bronzovou pozicí. Lídrem medvědů je rozehrávač Adam Číž, který průměrně doručuje 19,2 bodů a 7,2 asistence na zápas. Kolínu také velmi prospěl návrat Skinnera (17,2 bodu a 9,3 doskoku na utkání). Medvědi se vezou na vítězné vlně, vyhráli již čtyři zápasy v řadě. Je na čase, aby Královští sokoli tuto sérii utnuli.

Královští sokoli po zaváhání v Opavě napravili svůj výkon v pohárovém zápase s BK Olomoucko, když vyhráli o 39 bodů! Jsou tak správně naladěni na těžký zápas s Kolínem. Jediným problémem je zvětšující se marodka a zejména zranění Barace, jehož start je tak nejistý. Po změně systému nadstavby se teď hraje o 6. místo, na které mají Královští sokoli pořád šanci (nyní jsou na sdíleném 7.-8. místě s Ústím n. L.). Ale musí ze zbývajících třech utkání co nejvíce zápasů vyhrát. Bude potřeba předvést skvělý týmový výkon na obou stranách hřiště.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "V sobotu nás čeká těžké utkání. Kolín je teď rozjetý a hraje ve velké pohodě. Pokud chceme pomýšlet na výhru, tak musíme celých 40 minut hrát na 100 procent a nic nevypustit."