Královští sokoli vyzvou tým USK Praha

10. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. USK Praha

středa 16. 3. 2022 od 19.30

Live statistiky utkání   Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Královští sokoli budou hostit USK Praha, sousední tým tabulky. Bude to utkání týmů, kdy oba potřebují ukončit svou sérii proher. V této sezóně se spolu tyto dva celky utkaly dvakrát. Oba zápasy vyhrál pražský tým. Nejprve na palubovce Hradce Králové 95:102, po té na Folimance 104:89. V tomto týdnu se oba soupeři utkají dvakrát. V sobotu bude následovat přeložené utkání 3. kola nadstavby na Folimance.

USK Praha se nachází na 8. místě tabulky skupiny A1 (12 výher, 18 proher). Tým sov už nevyhrál 11 zápasů v řadě, naposledy zvítězil v posledním utkání roku 2021 s Olomouckem. V minulém týdnu prohrál pražský tým na domácí palubovce s Kolínem 88:90, následně v hale Kolína padl 113:99. Po odchodu českého reprezentanta Kyzlinka tým táhne zahraniční dvojice Mangas (19,5 bodů + 5,5 doskoků na utkání) a West (17,6 bodů). Sovy dále doplňuje talentované české mládí, kdy je nejvíce vidět Marek Vyroubal a Jan Štěrba. Pražský tým hraje basketbal s rychlým přechodem do útoku a s dobrou hrou 1 na 1.

Královští sokoli jsou na 7. místě tabulky s jednou výhrou náskoku na svého pražského soupeře (13 výher, 17 proher). Po osmi prohrách v řadě prakticky ztratili naději na 6. místo a tím vyhnutí se předkolu play off. Naposledy Královští sokoli prohráli v oslabené sestavě na palubovce Ústí nad Labem 75:70. Ztráta hradeckého týmu na 6. místo (Pardubice a Kolín) momentálně činí 3 výhry a horší vzájemné zápasy s oběma týmy. Královští sokoli teď potřebují uhájit 7. místo právě před USK Praha. Cíl tohoto zápasu je tedy jasný - vyhrát. Dobrou zprávou je návrat všech hráčů z marodky. Královští sokoli nastoupí v plné síle a na domácí palubovce si budou chtít dojít pro vítězství.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Po dobrém zakončení základní části jsme se chvilku odvážili pomýšlet na lepší umístění a vyhnutí se předkolu play off. Po posledních prohrách už je to téměř nemožné. Nyní potřebujeme udržet USK pod námi. Sovy mají mladý tým a hrají rychlý basketbal. Po odchodu Kyzlinka, který nás potrápil v obou předchozích vzájemných zápasech, už ale USK Praha není stejným týmem, který nás dvakrát porazil. Náš tým je opět v plném složení a my si chceme jít pro vítězství.“

O poločase proběhne soutěž diváků o dárkové balení od měšťanského pivovaru Klenot. Vyhlášen bude i Klenot hráč utkání obou družstev.

Přijďte podpořit Královské sokoly a pomožte vybojovat důležité vítězství!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková