Královští sokoli vyzvou tým DEKSTONE Tuři Svitavy

18. kolo Kooperativa NBL
Královští sokoli vs. DEKSTONE Tuři Svitavy
sobota 9. 1. 2021 v 17.00

Sledujte živě na tvcom.cz

Královské sokoly čeká na domácí palubovce utkání s týmem DEKSTONE Tuři Svitavy. Poslední společný zápas na svitavské palubovce vyhráli Královští sokoli (86:97). V tomto utkání skvěle zahrál Pedja Stamenkovič (26 bodů + 15 asistencí, rating 48). Ovšem od té doby se tuři zvedli. V posledních čtyřech utkáních zvítězili a mocně dotahují ztrátu z počátku sezóny. Překazí Královští sokoli jejich sérii vítězství?

Svitavský tým se nachází na stejném místě v tabulce jako Královští sokoli. Oba celky mají shodně 7 výher a 10 proher. Ovšem většinu vítězství získali tuři v posledních zápasech a vezou se tedy na vítězné vlně. Leaderem týmu je Matěj Svoboda (průměrně 14,4 bodů a 5,4 doskoků na zápas). Zdatně mu sekundují zkušení spoluhráči Marko se Slezákem.

Královští sokoli v posledním zápase s Basket Brno předvedli skvělý výkon, na který budou chtít navázat i v utkání s DEKSTONE Tuři Svitavy. Střed tabulky je řádně zahuštěný, když v rozmezí 7-8 výher v sezóně se pohybuje 7 týmů. Každé vítězství tedy bude důležité vzhledem k dalším fázím soutěže. Královští sokoli musí opět podat bojovný týmový výkon a skvělou obranu, kterou předvedli v utkání s Brnem. Pokud chtějí rozjeté Svitavy porazit.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "V sobotu nás čeká těžké a velmi důležité utkání. Pokud chceme pomýšlet a bojovat o skupinu A1, která je stále hratelná, tak musíme v tomto utkání předvést stejný výkon, jako ve středu proti Brnu. Tým Svitav se zápas od zápasu lepší a my si budeme muset pohlídat jejich rychlý protiútok a střelbu za 3 body."