Královští sokoli vyzvou o 3. místo BK JIP Pardubice!

Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice
14. 2. v 15.30


Přímý přenos zápasu sledujte na tvcom.cz

Královští sokoli padli v semifinále s ERA Basketball Nymburk (103:64), ale možnost vítězství byla vzhledem k soupeři velice nepravděpodobná. Proto se myšlenkami již zcela soustředí na utkání o 3. místo a bronzové medaile, které bude okořeněno tím, že půjde o derby s BK JIP Pardubice.

Pro Královské sokoly je již velkým úspěchem samotný postup do medailových bojů. Nemají tedy co ztratit, mohou pouze překvapit. A zisk bronzových medailí by historický úspěch v Hyundai Českém poháru výrazně podtrhl. Kapitán Ondřej Peterka souhlasí „Celý tým si uvědomuje důležitost dnešního zápasu. Zisk medaile by byl skvělý. Navíc, když o ně budeme hrát s Pardubicemi, má zápas další rozměr derby. Takže se na něj velmi těšíme a půjdeme si za vítězstvím.“

BK JIP Pardubice prohráli semifinále s týmem BC Geosan Kolín (82:86) po napínavém souboji do posledních minut. Jistě jsou tedy z nepostupu do finále zklamáni. Ale nikdo nechce skončit na čtvrtém místě, proto to dnes bude o vítězství boj. Možná půjde také o poslední vzájemný zápas této sezóny – Pardubicím se podařil postup do skupiny A1, Královští sokoli pak zůstanou ve skupině A2.

Pojďte si tedy jako fanoušci užít derby Hradec Králové vs. Pardubice o bronzové medaile v Hyundai Českém poháru a fanděte alespoň u svých obrazovek. Finálový zápas ERA Basketball Nymburk vs. BC Geosan Kolín pak můžete sledovat od 19h na ČT sport.

Sokol letí!