Královští sokoli vyrazí na Nymburk

11. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

ERA Basketball Nymburk vs. Královští sokoli

středa 23. 3. 2022 od 18:00

Live statistiky utkání  Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Nadstavba Kooperativa NBL se blíží ke svému konci. Zbývají čtyři kola, ve kterých Královští sokoli budou mít ty nejtěžší soupeře. Prvním z nich je Nymburk na venkovní palubovce. V letošní sezóně se Královští sokoli utkali s mistrovským týmem v lize třikrát. Pokaždé prohráli (91:70, 65:98 a 80:90), ale naposledy odehráli s nymburským celkem poměrně vyrovnané utkání. Což se hradeckému týmu povedlo i ve vzájemném zápase ve čtvrtfinále Českého poháru (75:80). Na tato utkání chtějí Královští sokoli navázat.

ERA Basketball Nymburk přesvědčivě vede ligovou tabulku (30 výher, 1 prohra). Jeho jedinou prohrou je utkání s BK Opava. A stejného přemožitele našel Nymburk před týdnem i ve finále Českého poháru. Hned v dalším zápase však nenechal hegemon české ligy nikoho na pochybách, když zvítězil vysoko s Ústím nad Labem 94:53. Top skórerem týmu je Jerrick Harding (průměrně 19,7 bodů na zápas), který zatápěl ve vzájemných zápasech i hradeckému týmu. Velmi dobře hrají i čeští hráči Vojtěch Hruban (15,5 bodů na utkání) a Lukáš Palyza (13,6 bodů na utkání).

Královští sokoli stále drží 7. místo tabulky (14 výher, 18 proher) s jednou výhrou náskoku na USK Praha. V posledním zápase s tímto sousedem v tabulce si hradecký tým nezajistil takřka jistotu dostatečného náskoku, když s pražským týmem prohrál 104:84. Vzhledem k horším vzájemným zápasům tak nutně potřebuje uhájit odstup jedné výhry. S Nymburkem na jeho palubovce však půjde o velmi těžké utkání. Královští sokoli se budou soustředit na svoji hru a aby podali co nejlepší výkon.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Čeká nás sekvence těch nejtěžších soupeřů. V posledních utkáních máme ještě o co bojovat. Musíme ze sebe vydat to nejlepší. S Nymburkem se potřebujeme především dostat do herní pohody. Hrát svoji hru, týmový basketbal a zapracovat na doskoku, který nás opět v posledním utkání potopil. Chceme navázat i na poslední dvě utkání s nymburským týmem, ve kterých jsme mistra potrápili.“

Podpořte Královské sokoly u tvcom!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková