Královští sokoli vyjíždí za válečníky do Děčína

6. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

BK Armex Děčín vs. Královští sokoli

sobota 9. 10. 2021 od 18h

Live statistiky utkání     Přímý přenos utkáníPo týdenní pauze Královští sokoli pokračuji šestým kolem Kooperativa NBL v Děčíně. Po neúspěchu v Opavě (112:59) budou chtít předvést lepší výkon a navázat na své výsledky z předešlých zápasů. Ale i Děčín se bude chtít odlepit ode dna tabulky a před domácími fanoušky poprvé vyhrát.

BK Armex Děčín nezačal sezónu dobře. Po pěti utkáních jsou s jedinou výhrou (o bod s Olomouckem) na 10. místě. Navíc doma hráli již třikrát, ale pokaždé prohráli. Budeme-li počítat i výraznou domácí prohru v prvním kole Alpe Adria Cupu z této středy (s Vídní), mají válečníci u svých fanoušků co napravovat. Z hráčů jasně táhne Děčín Matěj Svoboda (průměrně 20,6 bodů + 6 doskoků na zápas), dále Šiška (16,8 bodů na zápas) a podkošový Dodd (11,4 bodů + 6,2 doskoků na zápas).

Královští sokoli jsou se začátkem sezóny spokojeni. Momentálně jsou na 6. místě (3 výhry, 2 prohry). Sice v minulém kole prohráli (bez Stamenkoviče) výrazně v Opavě, ale nyní se jejich zraky upínají k Děčínu. S ním sice těsně prohráli v přípravě, ale výkonnostně mají na to, je na venkovní palubovce porazit. Královští sokoli mají výhodu většího počtu hráčů, kteří mohou být v utkání bodově produktivní. Nad deset bodů na utkání mají průměrně Pešaković (14,4 bodů), Sedmák (12,4 bodů), Pavlović (12,4 bodů) a Peterka (10,2 bodů). Vše navíc řídí již uzdravený Stamenkovič (7,3 asistence na utkání), který v Opavě citelně chyběl. Královští sokoli musí jít do utkání se zdravým sebevědomím, ale zároveň s respektem k soupeři, který bude hnán svými diváky - hladovými po prvním domácím vítězství.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Na velmi špatný výkon v Opavě jsme museli rychle zapomenout. Pomohla nám týdenní pauza, kdy jsme začali směřovat pozornost k Děčínu. Ve válečnickém domácím prostředí není nikdy jednoduché zvítězit. Ale víme, že pokud budeme hrát svoji hru, máme na to přivézt další venkovní výhru. Důležité bude ubránit Svobodu se Šiškou. Hrát týmový basketbal a využít našich silných stránek.“

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková