Královští sokoli vyhráli nad BK Olomoucko s jasným rozdílem

BK Olomoucko vs. Královští sokoli
79 : 98

V 11. kole Kooperativa NBL Královští sokoli zvítězili nad BK Olomoucko systémem start – cíl. Získávají tak 4. vítězství sezóny a posouvají se na průběžné 8. místo tabulky.

Statistiky zápasu zde.

Týmu BK Olomoucko pár dní před zápasem odešel dosavadní nejproduktivnější hráč Lukáš Palyza. Bylo tak velkou neznámou, jak si průběžně poslední tým ligy s takto velkou změnou poradí. Tým Královských sokolů věděl, že má šanci urvat další vítězství na venkovní palubovce. Do zápasu tak Sokoli vlétli s velkým nasazením a již v první čtvrtině si vybudovali slušný náskok čtrnácti bodů (11:25). Střelecké představení pokračovalo i v další periodě, takže již záhy rozdíl narostl na dvacet bodů. Soupeř si nedokázal poradit s naší týmovou hrou, ani s kvalitní obranou. Poločasové skóre tak již dávalo naději na pěkný výsledek (29:52).

Ovšem Královským sokolům se již často vymstilo snížení koncentrace ve druhém poločase. Bylo tak potřeba udržet nastavené tempo i po zbytek zápasu. Což se dařilo i za využití širší rotace hráčů. Tým Olomoucka držel podkošovými body Bezbradica a z trojkového oblouku Váňa. Na týmové nasazení Královských sokolů to ale nestačilo. Prostor dostali všichni hráči. Kromě skvělého výkonu Pavola Lošonského (24 bodů) je třeba zmínit v posledních zápasech zlepšujícího se Filipa Haladu (18 bodů). Do své formy se dostává také na začátku sezóny dlouhodobě zraněný Nemanja Barac (dnes 15 bodů).

Lubomír Peterka (hlavní trenér): „Pochopitelně jsem spokojený, máme třetí vítězství zvenku a to je pro nás důležité. Nastoupili jsme proti týmu, který má zvučné jméno, soupeře ale poznamenaly události z poslední doby, kdy jim odešel Lukáš Palyza. Přesto si úspěchu ceníme. Hráli jsme dobře, půjčovali si míč a dali jsme hodně snadných bodů. Po dlouhé pauze je to pro nás povzbuzení."
Jan Koloničný: „Dařilo se nám od začátku, to bylo důležité. Rychle jsme získali dvouciferný náskok. To každého uklidní. Na druhé straně to pak Olomoucko mělo těžké, což nám vyhovovalo.“

Královští sokoli: Lošonský 24 bodů (+5 doskoků), Halada 18 bodů (+ 6 doskoků), Barac 15 bodů, Peterka 9 bodů (+ 6 doskoků, 5 asistencí), Sedmák 9 bodů, Stamenkovic 7 bodů (+ 6 doskoků, 6 asistencí), Šoula 6 bodů, Brožek 6 bodů, Koloničný 4 body (+ 7 doskoků), Kantůrek a Mráz 0 bodů

BK Olomoucko: Bezbradica 26 bodů, Váňa 18 bodů