Královští sokoli vybojovali důležité vítězství! Mají jistotu postupu do skupiny A1!

dohrávka 12. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. SLUNETA Ústí nad Labem

85:73 (16:21, 41:40, 66:55)

Statistiky utkání   Záznam utkání

Tisková konference   Fotogalerie utkání

Královští sokoli po vyrovnané první půli vybojovali rozhodující náskok ve třetí čtvrtině. Dnešním vítězstvím si náš tým zajistil, 3 kola před koncem základní části, jistotu nejlepší osmičky a tím nadstavbové skupiny A1! Skvěle zahrál David Škranc, když dosáhl double-double za 17 bodů a 12 doskoků.

Královští sokoli nastoupili do zápasu opět bez hlavního trenéra Lubomíra Peterky (pozitivní na covid), pod vedením jeho asistenta Martina Sýkory. Ještě před rozskokem byla držena minuta ticha za Ivana Burkerta. Utkání slibovalo napínavý boj. A první poločas to tak také bylo. Po vyrovnaných prvních osmi minutách (15:15) hosté odskočili pomocí dvou úspěšných trojek na 16:21 po první čtvrtině. Královští sokoli však drobné manko ve druhé čtvrtině rychle stáhli a šli do vedení, které si drželi až do konce poločasu. Do šaten však odcházeli s náskokem pouze jediného bodu (41:40).

Zlomová byla v zápase třetí čtvrtina. V její druhé části domácí bod po bodu své vedení navyšovali. Na soupeře opět vytáhli svou zónovou obranu, se kterou si, podobně jako minule Pardubice, tým z Ústí nedokázal poradit. Po třech čtvrtinách zápasu Královští sokoli vedli již dvouciferným rozdílem 66:55. V poslední desetiminutovce Královští sokoli svůj náskok dále navyšovali. Po dvou trojkách Peterky až na 18 bodů (83:65) pět minut před koncem. Odpor hostů byl již definitivně zlomen. V posledních minutách Autrey s Faitem ještě zredukovali skóre. Ale vítězství Královských sokolů již bylo jisté (85:73). Desátou výhrou se Královští sokoli posouvají na 6.-7. místo v tabulce, které drží společně s Pardubicemi.

O poločase utkání byla předána kasička s finančním darem Královských sokolů a jejich fanoušků Michealu Nebeskému, zástupci nadačního fondu Sport Hradec Cup. Celkem se při posledních dvou domácích utkáních vybralo 21000 Kč! Finance nadační fond věnuje konkrétním hendikepovaným dětem. Děkujeme všem, kteří přispěli!

Děkujeme také divákům za výbornou atmosféru v dnešním zápase! Byli jste slyšet!