Královští sokoli vstoupí do nadstavby až ve 4. kole - proti NH Ostrava

4. kolo nadstavby Kooperativa NBL – skupina A2
NH Ostrava vs. Královští sokoli
středa 10. 3. 2021 v 17.30

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Královští sokoli vstoupí do nadstavby Kooperativa NBL až v jejím čtvrtém kole. První dvě kola byla odložena pro karanténu týmu (Covid-19), třetí kolo pak pro zdravotní potíže v kádru soupeře (SLUNETA Ústí nad Labem). Královští sokoli odehráli s NH Ostrava v této sezóně dvě utkání, obojí vítězně – nejprve venku 66:73, po té doma 99:91.

Ostrava nevstoupila do nadstavby dobře. První tři kola prohrála (naposledy s Olomouckem 88:79). V tabulce skupiny A2 již klesla na poslední místo. Tým také opustil kapitán týmu a top doskakovač ligy Petr Bohačík, který do konce sezóny posílil Opavu. Zejména pod košem je tedy Ostrava oslabena. Bodový tahounem je američan Alleyn (16,4 bodů na zápas). Proti oslabenému Hradci a na domácí palubovce bude chtít Ostrava urvat své první nadstavbové vítězství.

Královští sokoli získali odložením pondělního zápasu v Ústí dva dny navíc k tréninku po karanténě. Jejich sestava však zůstává bez pivotů (Sedmák, Lošonský, Koloničný), kteří jsou po prodělání Covid-19 v rekonvalescenci. Poslední utkání Královských sokolů byla sice vyhraná bronzová medaile z Hyundai Českého poháru - ale již před více než třemi týdny, před covidovými potížemi týmu. Nicméně v nadstavbě probíhá boj o předkolo play off a Královští sokoli se chtějí udržet ve hře. Porážka Ostravy i v oslabené sestavě Sokolů je prvním důležitým krokem.

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "Do Ostravy jedeme v oslabené sestavě, když nebudeme mít ani jednoho klasického pivota. Našim cílem tudíž bude hrát rychlý basketbal a dát co nejvíce jednoduchých košů."