Královští sokoli vítězí ve skupině A2 a obsazují celkové historické 7. místo!!

SLUNETA Ústí nad Labem vs. Královští sokoli

83:86

Statistiky zápasu

Tísková konference po utkání

Královští sokoli v napínavém zápase se SLUNETA Ústím nad Labem zvítězili! Obsazují tak první místo ve skupině A2. Do předkola play off jdou tak z nejvýhodnějšího 7. místa.  Náš tým čeká BK Armex Děčín. V úterý odehrají Královští sokoli utkání na palubovce Děčína. Ve čtvrtek doma. Do play off postupuje tým s lepším součtem skóre.

Nyní ale již k proběhlému utkání. Většina marodky byla uschopněna. První minuty odehrál dokonce i Jirka Šoula po dlouhodobém zranění ruky. Doma zůstal pouze Jan Koloičný, laborující se zády. Královší sokoli tedy vlétli na pandy v téměř plné síle. První čtvrtina se nesla ve vyrovnaném duchu. Pouze v její polovině domácí tým mírně odskočil, zásluhou několika trojek. Haymond ukázal, že dnes bude mít střeleckou formu. Nicméně Královští sokoli si nenechali pandy utéct a naopak, i díky trojkám Filipa Halady, obrátili vedení na svou stranu. V závěru čtvrtiny přislo tříminutové domácí střelecké sucho. A tak po první čtvrtině vedli Sokoli 18:27.

Na počátku druhé periody odskočili Královští sokoli až na +10 bodů, což byl největší náskok utkání. Pak však pozvedl prapor Slunety Tucker Haymond, který odstartoval domácí stahování. Když ho ještě podpořil Pecka, dvě minuty před koncem poločasu bylo opět vyrovnáno. Soupeři odcházeli do šaten za stavu 40:40.

Třetí čtvrtinu odstartovali trojkami Sedmák s Baračem. Nicméně domácí se drželi v závěsu. Královští sokoli však měli utkání pod svou taktovkou. Většinu desetiminutovky vedli kolem pěti bodů. Už v půlce třetí čtvrtiny musel ze zápasu odstoupit vyfaulovaný Pavol Lošonský. Těsně před koncem periody domácí ztrátu stáhli a otočili vedení na svou stranu (65:64).

Poslední čtvrtina byla v očekávání dramatického souboje. Což ukázal faul Sedmáka na Haymonda za hranicí tříbodového oblouku, plus za následující protesty obdržený technický faul (Sedmák). Po čtyřech trefených šestkách tak domácí mírně odskakují. V následujícím útoku navíc přidal dva body Pecka (75:68, 7 minut do konce). Ale Královští sokoli se přijeli porvat o vítězství. V obraně si vypomohli zónou, čímž soupeře vyvedli z rovnováhy. Po trojce Peterky 4 minuty do konce si vzali vedení opět na svou stranu. Dramatický zápas se blížil do neméně napínavé koncovky - 2 minuty do konce 82:84. Královští sokoli však skvěle bránili a nedovolili domácím, aby vývoj zápasu otočili. Královští sokoli si vítězství pohlídali. V posledním utkání nadstavby tak zvítězili 83:86!

Díky výsledku souběžně hraného utkání Svitav a Děčína, budou soupeři pro předkolo play off právě válečníci s Děčína. Není příliš času na odpočinek, první utkání se odehraje již v úterý. Královští sokoli jsou odhodláni stvrdit své 7. místo po dlouhodobé části i postupem do play off. Tam by narazili na tým z 2. místa (Opava).

Fanděte tedy a buďte s námi! Předkolo bude ještě velmí těžké!