Královští sokoli vezou z Jindřichova Hradce druhou výhru

GBA Fio banka Jindřichův Hradec vs. Královští sokoli

75:82 (15:23, 33:50, 58:67)

Statistiky utkání   Záznam utkání  Tisková konference

Po výborném prvním poločase (33:55) si náš tým špatnou třetí čtvrtinou zkomplikoval cestu za hladkým vítězstvím. Domácí svou velkou ztrátu stáhli až na -1 bod minutu před koncem. Královští sokoli však koncovku zvládli. Ozren Pavlović již v druhém utkání po sobě zaznamenal ceněný double-double, dnes dal 18 bodů a 12 doskoků.

Do zápasu vstoupili Královští sokoli dobře. Od začátku kontrolovali hru a určovali její tempo. Již v první čtvrtině se začali dostávat do pohodlného vedení (15:23). Když v další periodě ve své hře pokračovali, brzy dosáhli dvouciferného náskoku. Domácím se nedařilo střelecky ani v obraně. Po prvním poločase stav 33:50.

Do druhého poločasu však přišel zřejmě jiný domácí tým. Stahovací jízdu vedli Dorn a Stegbauer. Jindřichův Hradec také zagresivnil obranu. A Královští sokoli byli zaskočeni. Dopustili se několika zbytečných ztrát, přestali si věřit v útoku. A tak místo pohodlného vedení svůj náskok postupně ztráceli. Po 3/4 zápasu 58:67. Ani v poslední periodě nenastalo ze strany Královských sokolů výrazné zlepšení. Jindřichův Hradec postupně stáhl až na rozdíl jednoho bodu pouhých 50 vteřin před koncem (75-76). Následně se však Královští sokoli nadechli k záchraně výhry - díky trojce Stamenkoviče. Při závěrečných taktických faulech soupeřů a našich šestkách si už náš tým vedení pohlídal. Královští sokoli vezou z Jindřichova Hradce druhou výhru sezóny!

Královští sokoli byli jasně lepší na doskoku (39-52), ale dopustili se velkého množství ztrát (16). Příliš se nedařilo z trestných hodů (50% 12/24) ani u tříbodových střel (26% 8/30). Ceněný double-double dosáhl Ozren Pavlović (18 bodů a 12 doskoků).