Královští sokoli ve velmi okleštěné sestavě v Děčíně prohráli

BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli

100:74

Statistiky utkání

Tisková konference po utkání

Statečná sedmička hráčů (do hry nezasáhl ani se zády laborující Barač) se 3/4 utkání držela na rozdílu deseti bodů. V závěru zápasu však již sokolům došly síly.

Marodka Královských sokolů se rozšiřuje. Od minulého utkání na ní přibyl Koloničný a Barač. I tak zbývající sedmička sokolů statečně bojovala většinu utkání. Základní pětka, i s mladým Tomášem Mrázem, do utkání vlétla dobře. Skóre otevřel Filip Halada trojkou. Po pěti minutách stav 8:9. Po té si převzali vedení domácí válečníci, ale sokoli se stále drželi v těsném závěsu. Až v poslední minutě první čtvrtiny Děčín odskočil do sedmibodového náskoku 21:14. Na počátku druhé periody vzrost náskok domácích až na 10 bodů. Ale sokoli přijeli bojovat. Díky bodům Sedmáka a Lošonského se bod po bodu  ztráta opět snižovala. Stav v poločase 44:40.

Jenže pak přišla třetí čtvrtina a špatný vstup sokolů. Celé tři minuty bez bodu válečníci potrestali osmi body v řadě a navýšením náskoku na 52:42. Své síly zmobilizoval Kantůrek a svými sedmi body v řadě držel sokoly stále na přijatelném rozdílu deseti bodů. Domácí Bradley ale ucítil šanci a natáhl rozdíl skóre až na 17 bodů (66:49, 4 minuty do konce čtvrtiny). Pak však Halada trefil dvě trojky za sebou, svou přesnou střelu z dálky přidal i Mráz (69:58). Sokoli tak opět do konce třetí periody zredukovali rozdíl na osm bodů (72:64). Počátek poslední čtvrtiny se sokoli ještě drželi na přijatelném rozdílu skóre. Osm minut do konce utkání náš tým ztrácel 8 bodů. Ale pak přišlo 7 minut bez bodu... Úzké rotaci sokolů došly síly i střelecký prach. Ztráta sokolů narostla do výšin. Děčínští válečníci vyhráli 100:74. 

Pozitivem utkání bylo výrazné zapojení mladých hráčů Mráze a Chlumeckého. Nyní zraky sokolů směřují k poslednímu utkání nadstavby s Ústím nad Labem. V případě vítězství v tomto zápase Královští sokoli celkově zvítězí i  ve skupině A2. V případě prohry obsadí Královští sokoli 3. místo. Jako soupeř do předkola play off by měly být Svitavy nebo Děčín. Záleží i na jejich výsledku posledního utkání.

Komentář utkání:

Filip Halada: „Děčínu měl převahu na lavičce, přeběhal nás a hrál agresivně. Bohužel, náš tým momentálně trápí zranění, což je veliká škoda, protože teď se hraje o hodně. Ale takový je sport. Jinak domácí byli lepší, agresivnější, zkrátka Válečníci.“

Lubomír Peterka (hlavní trenér): „Někteří hráči mají zdravotní problémy, proto jsme se rozhodli je pošetřit a soustředit se na zápasy předkola play-off. Naše sestava byla tedy taková jaká byla, přesto si myslím, že to nebyl z naší strany špatný zápas. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ale domácí měli třináct útočných doskoků. Jenže vedli jen o čtyři body a byli nervózní, protože ono se nikdy nehraje dobře proti týmu, u kterého vidíte, že mu chybí opory. Podle mého rozhodl vstup do druhé půle, kdy jsme dostali rychlých osm bodů, Děčín se uklidnil a v závěru se pak projevily naše chybějící fyzické síly. Tři čtvrtě zápasu ale bylo z naší strany velmi slušných.”

Body:

Královští sokoli: Halada 23 bodů + 5 doskoků, Lošonský 14 bodů + 6 doskoků, Sedmák 11 bodů, Peterka 10 bodů, Kantůrek 9 bodů, Mráz 5 bodů, Chlumecký 2 body

BK ARMEX Děčín: Šiška 21 bodů, Bradley 16 bodů, Pomikálek 11 bodů

Sokol letí!