Královští sokoli v prvním domácím utkání prohráli

Královští sokoli vs. USK Praha

95:102 (19:31, 49:56, 72:82)

Statistiky utkání   Tisková konference   Fotogalerie 


Královští sokoli nevstoupili do utkání dobře. Hostující tým USK Praha si udělal náskok 12 bodů již v první čtvrtině, zejména zásluhou Westa a jeho 10 bodů v úvodu. Zbytek zápasu se Královští sokoli pokoušeli stáhnout ztrátu. Několikrát se přiblížili na dostřel. Ale USK vždy znovu odskočilo. Tři minuty před koncem Královští sokoli ztráceli pouze dva body. Bohužel USK si koncovku pohlídalo.

Hned v první čtvrtině se rozparádil hostující Kate West, který vstřelil prvních deset bodů USK v řadě. Královští sokoli s ním však drželi krok. Až když se ke svému americkému rozehrávači přidali i ostatní spoluhráči z USK s bodovou produkcí, postupně pražský tým navyšoval vedení. Jejich procento střelby bylo skvělé. Královským sokolům velmi drhla obrana. Bohužel celý zápas. Stav po první čtvrtině 19:31. Ve druhé periodě Královští sokoli bod po bodu stahovali. Po trojce Peterky se dostali na -5 bodů. Ztráta po poločase tak nebyla příliš velká a dávala Sokolům naději na otočení zápasu (49:56).

Třetí čtvrtina se nesla v bojovném duchu. Královští sokoli se snažili dotáhnout svou ztrátu, za mocného povzbuzování z publika. Ale USK se stále drželo z dosahu. Jejich tahounem byl reprezentant Tomáš Kyzlink (15 bodů ve 3. čtvrtině). Po 3/4 zápasu 72:82. Ale Královští sokoli se stále nevzdávali. Opět začali bod po bodu stahovat. Necelé čtyři minuty před koncem utkání po trojce Gogy a lay upu Škrance byli domácí opět nadosah (88:90). Ale hostující tým obrat utkání nedovolil. Během dvou minut opět odskočil do osmi bodového náskoku. A i když se domácí tým snažil taktickými fauly a následnými rychlými protiútoky ještě dotáhnout, už se jim to nepodařilo. USK Praha si tak z Třebše odvezlo zaslouženou výhru 95:102.

Královští sokoli oproti minulému utkání zlepšili počet ztrát (11). Velmi však hořeli v obraně. Oproti USK byli slabší na doskoku (34-42) i v úspěšnosti střelby. Z hráčů tým bodově vedl kapitán Ondřej Peterka (17 bodů, trojky 5/8), double-double dosáhl Ozren Pavlović (16 bodů + 10 doskoků).

Body:

Královští sokoli: Peterka 17 bodů (5x za 3b), Pavlović 16 bodů + 10 doskoků, Pešaković 15 bodů + 5 asistencí, Škranc 12 bodů + 5 doskoků, Vujović 11 bodů, Sedmák 11 bodů, Goga 7 bodů, Stamenkovič 6 bodů, Šoula 0 bodů, Mráz nenastoupil

USK Praha: Kyzlink 29 bodů, Mangas 21 bodů, Vyroubal 16 bodů

Komentáře k utkání: 

David Škranc (křídlo Královští sokoli): “Byl to těžký zápas. Hosté na nás vlítli s agresivní obranou, nejsme na to zvyklí, takhle na tréninku vůbec netrénujeme, nedokázali jsme se s tím vůbec vypořádat, na začátku jim tam všechno spadlo, když nedali trojku a minuli koš, tak si sami doskočili a dali body. Byl to těžký zápas, padalo hodně bodů, moc se nebránilo… Těžký zápas, hlavně se ponaučit z chyb, jít zpátky do tréninku a příští zápas si to vynahradit.” 

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): ”Já gratuluji USK k dobrému soustředěnému výkonu. My jsme to měli jako první zápas Ústí s námi, vůbec jsme nechytli začátek a nedovedli jsme si poradit s hrou jedna na jedna a v podstatě celý zápas nám to dělalo problémy. Když jsme se přiblížili a už to vypadalo, že se nadechneme na 4 až 6 bodů, tak jsme dostali nějaký jednoduchý koš a zase se to utrhlo, takže dneska byl USK lepší a bohužel pro nás.”

Děkujeme divákům v hale za skvělou podporu! Byli jste slyšet!

Příští utkání odehrají Královští sokoli na palubovce Jindřichova Hradce (v sobotu 25. 9.), doma se pak představí ve středu 29. 9. proti Kolínu od 19h.

Sokol letí! 

Autor: Veronika Peterková