7. kolo Kooperativa NBL

NH Ostrava vs. Královští sokoli

82:73 (16:28, 40:46, 62:55)

Statistiky utkání    Záznam utkání    Tisková konference

Bylo to utkání dvou poločasů. Po dobré první půli přišlo střelecké trápení našeho týmu ve 3. čtvrtině. Domácím se naopak začalo dařit, zejména ze tříbodové vzdálenosti a vývoj zápasu se jim podařilo otočit.

Začátek zápasu byl ze strany Královských sokolů tradičně dobrý. Během první čtvrtiny se náš tým dostal do náskoku 16:28. Dařila se střelba i doskoky. Ve druhé desetiminutovce se však domácí probudili a téměř celý náskok vymazali. Někteří naši hráči se obalili fauly. Navíc se Královští sokoli začali dopouštět ztrát. První poločas se však ještě podařilo vyhrát (40:46).

Jenže pak přišla třetí čtvrtina. A v ní pětiminutové střelecké sucho Královských sokolů. Nová Huť se naopak střelecky chytla a začala náš tým rozebírat. Třetí desetiminutovku Královští sokoli prohráli 22:9 (celkový stav 62:55). Ztráta našeho týmu nebyla velká a Královští sokoli věřili, že zápas ještě otočí. V závěru utkání byla hra vyrovnaná. Královští sokoli se dostali na -5 bodů tři minuty před koncem (73:68), ale domácí tým si svůj náskok hlídal a šel si za svým vítězstvím. Koncovka se tentokrát Královským sokolům nepodařila. Utkání prohráli 82:73.

Utkání bylo vyrovnané v počtu doskoků (36-35). Ale Královským sokolům se vůbec nedařila střelba za 3 body (19 %,  pouze 5 daných trojek). Dopustili se i většího počtu ztrát (14). Oproti Ostravě zaznamenal náš tým i příliš málo bodů z lavičky (37-17).