Královští sokoli v neděli odstartují novou sezónu!

1. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

SLUNETA Ústí nad Labem vs. Královští sokoli

neděle 19. 9. 2021 od 18h

Live statistiky        Přímý přenos TVCOM


Královští sokoli odstartují novou sezónu KNBL na palubovce týmu SLUNETA Ústí nad Labem. V přípravě spolu tyto dva týmy odehrály dvě velmi vyrovnaná utkání. Nejprve zvítězilo doma Ústí (72:71), v závěru přípravy pak v hradecké hale skončilo utkání remízou 91:91 (bez prodloužení). Dá se tak opět očekávat velmi vyrovnaný zápas, ve kterém bude mít tým z Ústí výhodu diváků a domácí palubovky. Královští sokoli však budou chtít úvod sezóny zahájit ceněnou venkovní výhrou.

Tým trenéra Šotnara zůstal téměř stejný jako v loňské sezóně. Proběhly pouze dvě důležité hráčské změny. Na pozici rozehrávače přišel Jahmal Jones, na post pivota pak Delvon Johnson. V týmu zůstali dva důležití američtí tahouni týmu – Spencer Svejcar a Lamb Autrey. Druhý jmenovaný Královským sokolům zatápěl právě v druhém přípravném utkání (byl top skórerem Ústí s 22 body). Z českých hráčů jsou oporami týmu pivoti Pecka s Faitem.

Královští sokoli prošli před sezónou výraznější obměnou týmu. Přišli tři zahraniční hráči. Na pozici křídel Chorvat Ozren Pavlović a Srb Nikola Pešaković, na post pivota pak Srb Nikola Vujović. Z českých hráčů posílili tým křídlo David Škranc a rozehrávač Adam Goga. Přípravné období Královských sokolů tak bylo ve znamení sehrávání týmu.
Trenér Lubomír Peterka byl s přípravnými zápasy spokojen: „Odehráli jsme celkem 9 přátelských utkání a každý zápas byl vidět posun v předváděné hře. Nepovedlo se nám, z mého pohledu, jen utkání v Olomouci. Celkově se náš herní projev, zejména v útoku, dostal na úroveň, kterou si představuji. V obraně máme ještě rezervy, ale na tom pracujeme celoročně. Věřím, že jsme na začátek sezóny připraveni.“
Kromě nových hráčů spoléhají Královští sokoli na loňského top rozehrávače ligy Pedju Stamenkoviče, dále na zkušeného pivota Petera Sedmáka, či na kapitána týmu Ondřeje Peterku.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “S Ústím jsme odehráli dva zápasy v přípravě. Víme, jaký tým nás čeká. Půjde o vyrovnané utkání, ve kterém bude důležitým faktorem obrana. Věřím, že máme šanci v Ústí uspět a vstoupit do sezóny výhrou. Domácí tým však jistě poženou natěšení diváci v hale.“

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková