Královští sokoli v důležitém utkání zvítězili!

17. kolo Kooperativa NBL

Královští sokoli vs. BK Armex Děčín

87:79

Statistiky utkání   Záznam zápasu

Tisková konference


Důležitý náskok si Královští sokoli vybudovali již v prvním poločase. V poslední čtvrtině sice válečníci z Děčína tlačili a dvacetibodové manko stahovali. Hradecký tým však bezpečně uhájil vítězství. Ceněný double-double dosáhl Ozren Pavlović (23 bodů + 12 doskoků).

Královští sokoli začali utkání šňůrou 13:0. Hosté dali svůj první bod po dlouhých čtyřech minutách. Domácí tým předváděl soustředěný výkon a náskok si hlídal. Po první čtvrtině 28:15. Ve druhé čtvrtině hosté zlepšili svou hru. Ta se na obou polovinách hřiště vyrovnala. Královští sokoli si však své vedení udrželi a do šaten odcházeli s patnáctibodovým náskokem (47:32).

Hned v úvodu druhé poloviny zápasu dosáhli Královští sokoli po trojce Pavloviće vedení o 20 bodů. I třetí perioda tak byla v režii hradeckého týmu. Po třech čtvrtinách 68:47. Mohlo by se zdát, že bylo po zápase. Válečníci z Děčína však nikdy nic nevzdávají. Rozhodli se poslední čtvrtinu lehce zdramatizovat. Prapor útoku pozvedl Šiška, který začal trefovat trojky a koše s faulem. Bod po bodu se tak děčínští začali přibližovat. Minutu a půl před koncem hostující tým ztrácel pouze 9 bodů. Ale zkušení borci Královských sokolů si koncovku pohlídali. Po zásluze zvítězili 87:79.

Královští sokoli byli jasně lepší v úspěšnosti střelby (za 2b 62%-53%, za 3b 38%-22%). Ztráceli však na doskoku (36-44). Královští sokoli měli také výrazně lepší přísun bodů z lavičky (34-10). Vítězství Královských sokolů bylo velmi důležité v bojích o skupinu A1. Nyní je třeba na dobré výkony navázat a opět zvítězit s Ostravou. 

Komentáře k utkání:

Peter Sedmák (pivot Královští sokoli): „Jsme velmi rádi, že jsme vyhráli, protože Děčín změnil tým a má kvalitní hráče. Ale myslím, že jsme super začali. To bylo velmi důležité. Vytvořili jsme si nějaký náskok, a vlastně i když nám už trochu docházely síly na konci, tak jsme z toho náskoku těžili. Nakonec jsme šestkami dotáhli zápas do vítězného konce. Šťastná „sedmička“ dnes, takže jsem rád a doufám, že budeme takto pokračovat. A konečně po té pauze, kterou jsme měli kvůli koroně a reprezentační pauze, jsme se trochu nakopli a ty výkony půjdou nahoru.” 

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): „Já jsem hrozně rád, že jsme to zvládli po těch nepříjemných porážkách, protože s Děčínem je to vždy nejen fyzické utkání. Ale tentokrát to bylo i nepříjemné na nervy, protože už jsme potřebovali vítězství. Ale výborný začátek, v podstatě celý zápas jsme vedli, maximální vedení o 23. Na konci nám už trošku došly síly, takže Děčín to zkorigoval, ale zasloužená a pro nás důležitá výhra.” 

Body:

Královští sokoli: Pavlović 23 bodů + 12 doskoků, Peterka 14 bodů + 6 doskoků, Pešaković 14 bodů, Vujović 11 bodů, Stamenković 9 bodů + 7 asistencí, Sedmák 6 bodů + 5 doskoků, Goga 5 bodů, Šoula 5 bodů, Kantůrek 0 bodů, Mráz a Škranc do zápasu pro zranění nenastoupili

BK Armex Děčín: Šiška 27 bodů, Svoboda 17 bodů, Pomikálek 15 bodů, ...

Zveme diváky na další domácí zápas příští sobotu, kdy je potřeba zopakovat stejný výkon proti Ostravě. 18. 12. v 18h

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková