Královští sokoli v Děčíně spálili náskok a vyhořeli

BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli
99:94 pp

Z jasné převahy Sokolů v prvním poločase vnikla dramatická koncovka s prohrou v prodloužení. Ani náskok až o 25 bodů nestačil. Zklamání po utkání bylo velké.

Statistiky zápasu.
Pozápasové rozhovory.

První čtvrtina zápasu byla ještě vyrovnaná, i když Královští sokoli začínali mít navrch (19:25). Ve druhé periodě se domácím nedařilo v obraně ani útoku a Sokoli si šli za jasným vedením. První poločas skončil s náskokem dvaceti bodů (36:56), jediným stínem byly 4 fauly Barace.

Ovšem po poločasové přestávce přišlo na domácí palubovku úplně jiné družstvo válečníků. Značně přitvrdili v obraně, na což Sokoli nebyli schopni reagovat. A zostřili své střely z tříbodové vzdálenosti. Tím se pomalu bod po bodu začali dotahovat. Stav po 3. čtvrtině 61:73.

Na začátku 4. čtvrtiny přišlo střelecké trápení. První body Kralovských sokolů se podařilo vsítit až po dlouhých třech minutách. Náskok byl ale stále 8 bodů. Nicméně další tří minuty bez bodu Sokolů znamenaly vyrovnání stavu 4 minuty před koncem základní hrací doby. Hru na sebe vzal Stamenkovič, který šesti rychlými body pořád držel naše vedení – minutu před koncem základní hrací doby o 4 body (81:85). Přišly neproměněné útoky na obou stranách a koncovka vypadala nadějně. Kdyby Kotásek 16 vteřin před koncem netrefil trojku. Následoval taktický faul domácích. Stamenkovič proměnil pouze jeden trestný hod (vedení o dva body 13 vteřin do konce). Válečníci zvolili jisotu za dva body Šišky a následné prodloužení (86:86 po konci základní hrací doby).

Začátek poslední pětiminutovky byl vyrovnaný. Vedení týmů se střídalo. Minutu a půl před koncem byl stav 92:92. Královským sokolům se následně nedařilo proměnit žádný útok. Již se projevovala únava a frustrace z promarněného náskoku. Válečníci se trestnými hody dostali bod po bodu do vedení. Závěr zápasu již patřil taktickým faulům a pokusům Sokolů ještě zvrátit výsledek. Bohužel zápas prohráváme, jak je již s Děčínem pravidlem, po napínavé koncovce 99:94

Královští sokoli kralovali v doskocích (35 - 51), ale srazil je počet ztrát (8 - 16) a menší úspěšnost střel za 2 body (57,5 % - 46,8 %).

Královští sokoli: Stamenkovic 22 bodů + 8 doskoků + 5 asistencí, Lošonský 16 bodů + 9 doskoků, Sedmák 16 bodů + 5 doskoků, Šoula 14 bodů, Peterka 8 bodů, Kantůrek 8 bodů, Halada 4 body + 9 doskoků, Koloničný 4 body, Barac 2 body, Mráz a Brožek nenastoupili

BK ARMEX Děčín: Šiška 26 bodů, Kroutil 17 bodů, Žikla 14 bodů

Autor: Veronika Peterková