Královští sokoli v Brně opět prohráli

11. kolo Kooperativa NBL - dohrávka

Basket Brno vs. Královští sokoli

92:76

Statistiky utkání   Záznam utkání 

Tisková konference


Stále oslabeným Královským sokolům (bez Peterky, Škrance a Šouly) utkání uteklo ve druhé čtvrtině, kdy nabrali ztrátu 18 bodů. Čtyři minuty před koncem se zvládli přiblížit na - 11 bodů, ale více již domácí tým nedovolil.

Královští sokoli na začátku utkání zaspal a již v první čtvrtině museli stahovat mírnou ztrátu osmi bodů (12:4). To se podařilo, po koši s faulem Pavloviće (17:16). Do konce čtvrtiny však dobře hrající domácí svůj náskok opět navýšili (26:19). Bohužel vstup do druhé čtvrtiny byl ze strany Královských sokolů ještě horší, než do té první. Za první tři minuty byl poměr bodů 12:3 a brněnský tým si získal slušný náskok, který se před koncem poločasu dostal až na 20 bodů. Po první půli zápasu 49:31.

Po změně stran se domácímu týmu přestalo střelecky dařit. Královští sokoli naopak zlepšili svou hru a začali se bod po bodu dotahovat. Po třech minutách 52:39. Bohužel vždy, když se náš tým pracně dotáhl, domácí tým následně jednoduchými koši opět odskočil do bezpečného náskoku. Po třech čtvrtinách 68:50. V podobném duchu vypadala i poslední čtvrtina. Královští sokoli se opět přiblížili na nadějných -11 bodů (81:70) 4 minuty před koncem. V poslední čtvrtině se však vyfauloval Goga. Problém s fauly měl i Pešaković. Další síly na zdramatizování zápasu v úzké rotaci již nezbývaly. Domácí top skórer zápasu Mickelson opět přidal své body a o utkání bylo definitivně rozhodnuto. Královští sokoli prohráli 92:76.

Náš tým nevyužil celých 50 % trestných hodů. Soupeři dovolil pouze 4 trojky, domácí však byli úspěšní ze střel za 2 body (70%). Královští sokoli byli horší na doskoku (35 - 28) i v počtu ztrát (13 - 15).

Komentáře k utkání:

Ozren Pavlović: "Byl to pro nás náročný zápas. Brno hraje fyzicky, mají i výšku. Byli lepší pod košem i na doskoku. My jsme dva týdny netrénovali 5 na 5, což se na posledních dvou utkáních projevilo.Teď se musíme poučit z proher. Vrátit se zpět do pořádného tréninku a zase začít vyhrávat. Abychom na tyhle dva týdny mohli zapomenout."

Lubomír Peterka (trenér): "Gratuluji Brnu k vítězství. My jsme se první poločas vůbec nemohli dostat do hry. Tam ten náskok byl jednoznačný. Nestíhali jsme se vracet do obrany, Brno nás jasně přehrávalo. V druhém poločase jsme se myslím si zlepšili. Byly tam dvě vlny, kdy jsme to stáhli na 12, respektive 11 bodů. A vypadalo to chvíli na pro nás lepší výsledek. Nakonec si to Brno zkušeně ohlídalo. Vzhledem i k té rotaci jsem spokojený s druhým poločasem. Doufám, že v sobotu už budeme kompletní a podaří se nám vyhrát domácí zápas." 

Body:

Královští sokoli: Pavlović 21 bodů (3x za 3b) + 6 doskoků, Stamenkovič 17 bodu + 6 asistencí, Vujović 11 bodů + 7 doskoků, Kantůrek 11 bodů (3x za 3b), Pešaković 10 bodů, Sedmák 6 bodů, Goga 0 bodů, Mráz 0 bodů

Basket Brno: Mickelson 22 bodů, Nečas 15 bodů, Madden 11 bodů, ...

Zveme vás na sobotní domácí utkání s GBA Fio banka Jindřichův Hradec (v 18h). Královští sokoli by již měli nastoupit v plné sestavě. A je potřeba vyhrát! Přijďte je podpořit.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková