Královští sokoli statečně bojovali s Opavou, ale nakonec padli

Královští sokoli vs BK Opava                                                          72:94 (29:32, 17:17, 13:22,13:23)

Včerejší zápas 4. kola Kooperativa NBL se nesl na vlně výborné divácké atmosféry, což cítili také hráči a na palubovce se snažili odvést co nejlepší výkon. Do poloviny zápasu se dařilo hradeckému týmu držet s Opavou krok. K tomu, že slezský celek byl nakonec ten šťastnější a bral výhru pomohl zejména 32 body výborně hrající Dontay Bassett.

„Náš tým odehrál kvalitní zápas v zaplněné třebešské hale, diváci měli možnost vidět moderní basketbal. Kluci si zaslouží pochvalu, protože odehráli velmi solidních 35 minut. Teď je zapotřebí zvednout hlavy a jít do dalšího zápasu se sebevědomím,“ říká sportovní manažer Královských sokolů Peter Sedmák.

Nejlepším „Klenot hráčem utkání“ byl za domácí tým Královských sokolů Hradec Králové vyhlášen Lovro Mandalinić.

Nejlepším „Klenot hráčem utkání“ hostujícího celku BK Opava byl vyhlášen Dontay Bassett.

Královští sokoli Hradec Králové: Mandalinić 19 bodů + 3 doskoky + 8 asistencí, Šturanović 18 bodů + 11 doskoků, Škranc 11 bodů, Goga 8 bodů + 3 doskoky + 4 asistence, Vondra 6 bodů + 1 asistence.

BK Opava: Bassett 32 bodů + 10 doskoků, Šiřina 19 bodů, Mokráň 14 bodů + 12 doskoků, Jurečka 11 bodů + 7 doskoků, Kouřil 7 bodů + 5 doskoků.

Pěkné utkání si nenechalo ujít 234 diváků.

Rozhovor s hráčem Královských sokolů Tomášem Dvořákem:

Tomáši, jak hodnotíte zápas?

První polovinu jsme se drželi, i když jsme dostali 49 bodů, na našem kontě bylo v tu chvíli bodů 46. Bohužel naše obrana nebyla tak dobrá, i když jsme se soupeřovi vyrovnali v útoku. Ve druhé polovině zápasu Opava pokračovala v další útočné ráži a my jsme se jí bohužel nedokázali vyrovnat.

Odehráli jste výborný zápas, který se fanouškům líbil, co chybělo k tomu, abyste byli ten šťastnější vítězný tým?

Nedokázali jsme ubránit Bassetta, který nám dal opravdu hodně bodů. Zejména on nás trápil v první polovině zápasu. Potom se ukázali opavské zkušenosti u rozehrávačů a jak Šiřina a Kouřil, hráli opravdu velmi dobře.

Rozhovor s trenérem Královských sokolů Lubomírem Peterkou:

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Tak především gratuluji Opavě k vítězství, k očekávanému vítězství, ale myslím si, že jsme jim nenechali zápas zadarmo. Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, a tam jsme se drželi na třech bodech v závěsu. Bohužel se nám vstup do druhého poločasu nevydařil a Opava začala navyšovat vedení a skóre narůstalo. Za mě je problém, že jsme dostali moc trojek. Já jsem na konci možná až trošku nezdravě prostřídal mladší hráče. Zápas nakonec skončil do + pro soupeře o 22 bodů, což mě moc mrzí, protože skóre neodpovídá průběhu zápasu. My takové zápasy potřebujeme, protože máme mladý tým, máme se z čeho poučit a budeme pokračovat dál.

Týmový výkon se lepší, jste se svým týmem spokojen?

Jsem rád, že ten posun je vidět, na duhou stranu máme co zlepšovat, takže by ten nárust měl být vidět. Teď pojedeme na Slunetu, která také nemá moc vydařený vstup do sezóny a my chceme jednoznačně vyhrát.

Rozhovor s hráčem BK Opava Janem Mičkou:

Jak hodnotíte zápas?

Přijeli jsme sem jako favorit, což jsme v první polovině zápasu neukázali. Nebyli jsme schopni domácí tým ubránit jak v prvním, tak ve druhém poločase, ale nakonec jsme to nějak dotáhli do vítězného konce, a to je důležité.

Co rozhodlo, že vy jste byli ten šťastnější tým, zejména ve druhém poločase?

Myslím si, že jsme trošku zlepšili obranu a také rozhodli naše zkušenosti.

Rozhovor s asistentem hlavního trenéra  BK Opava Kryštofem Vlčekem:

Proč jste vy byli ten šťastný tým, který zvítězil?

Já bych řekl, že naše ofenzivní potence trvala celý zápas, kdežto u Hradce trvala pouze první čtvrtinu. My máme širší rotaci a kvalitnější lavičku, tak jsme v poslední čtvrtině využili toho, že byl soupeř se silami na konci. Bohužel se soupeř také moc nepředřel v obraně, a to byl náš klíč k úspěchu.

Jak hodnotíte výkon svých hráčů a zejména Bassetta?

Bassetta hodnotím velmi pozitivně na ofenzivní polovině, bohužel na té obranné mně přišlo, že se trošku šetřil. Pokud budu hovořit o jiných hráčích, kterým to šlo, tak Kuba Mokráň hrál dobře ofenzivně, ale i v obraně. Pokud se mu něco v útoku nepovedlo, tak tady doslova skákal, jako by šlo o všechno, to se mi líbilo. Kuba Šiřina, kterému absolutně nevyšel první poločas, nás v poslední čtvrtině nakopl.

Sokol letí do dalšího zápasu! Ten hrajeme příští středu u hostujícího týmu SLUNETA Ústí nad Labem!

Autor: Martin Fletcher