Královští sokoli si z Děčína odvážejí ztrátu 3 body

BK ARMEX Děčín vs. Královští sokoli
89:86

Statistiky zápasu

Tisková konference po utkání

Na půdě válečníků proběhla opravdová bitva. Královští sokoli za stavu - 14 ve druhé čtvrtině nesložili zbraně a v další desetiminutovce skóre dorovnali. Závěr utkání byl kdo z koho, nakonec si tříbodový náskok do 2. kola předkola play off veze Děčín.

Po vyrovnaných prvních minutách zápasu nastartoval domácí Bradley svůj tým do úvodního trháku. Když se k němu přidal i Pomikálek a Šiška, rázem vedli válečníci o 12 bodů. Královští sokoli jako by se nemohli dostat do tempa. Po sedmi minutách Kroutil svým layupem natáhnul náskok Děčína na 28:14. První čtvrtina neskončila pro Královské sokoly nijak slavně (30:20). Náš tým hořel v obraně a zápas hrozil fiaskem. Po 13 minutách 39:25. Pak ale pomohlo zdravé naštvání Stamenkoviče, body Sedmáka s Haladou a větší důraz v obraně. Ztráta Sokolů se začala rázem umazávat. Když přidal svou trojku i Šoula, dostali se Královští sokoli opět zpět do zápasu (41:38). Utkání se začalo měnit v opravdovou bitvu o play off. Stav v poločase 48:45.

Po přestávce zaúřadoval Halada. A Královští sokoli se dostali do vedení (48:50). Děčínští válečníci byli rázem zaskočeni. Po 23 minutách zápasu 52:57. Na obou polovinách hřiště začal boj o každý bod i doskok. Domácí tým našel ztracenou rovnováhu a minimální náskok sokolů pracně vymazal. Po třech čtvrtinách nebylo nic rozhodnuto (68:66). Na počátku poslední desetiminutovky šli Sokoli opět do vedení, až o 4 body. Po trojce Kroutila, 5 minut do konce, o něj však znovu přišli. Na Královské sokoly začala dopadat únava z pracného stahování, čehož válečníci využili. Po koši s faulem Macha, tři minuty do konce, vedli znovu o šest bodů (84:78). v předkole play off jde ale o každý bod. Proto se Sokoli nadechli k poslednímu úderu. Po dvou trojkách Halady bylo vedení opět na straně našeho týmu (84:86, minutu do konce). Avšak Šiška ukázal, kdo je na palubovce doma. Svou trojkou určil vítězné družstvo prvního kola, navíc Bradley náskok ještě mírně natáhl. První utkání předkola play off tak skončilo 89:86.

Královští sokoli ukázali bojovnost, když se po špatném začátku dokázali vrátit do zápasu. Ztráta do druhého utkání není nijak vysoká. Předkolo play off se hraje na součet skóre z obou zápasů. Královští sokoli tedy musí na domácí palubovce zvítězit alespoň o 4 body, chtějí-li postoupit do play off. Opět se dá očekávat vyrovnaná bitva. Domácí hala však Sokolům svědčí. O postupujícím do play off se rozhodne již ve čtvrtek v 18h!

Komentáře k utkání:

Peter Sedmák: ”Jsem trochu naštvaný, protože to byl náš zápas a myslel jsem si, že to dotáhneme do vítězného konce. V závěru jsme ale dostali nějaké trojky a na závěr pak dvojku, takže jsme prohráli o tři body. Když se ale podívám zpátky na první čtvrtinu, kde jsme prohrávali o deset bodů, nevypadalo to tam s námi dobře. Naštěstí jsme se dali dohromady, nakoplo nás to a začali jsme hrát naší hru. Tohle je tedy slušný výsledek a doma se pokusíme vyhrát o čtyři body. Odveta bude stejný zápas jako dnešní, tedy bitva od začátku do konce. A podle mého vyhraje tým s větším srdcem, které doufám budeme mít větší než Válečníci.”

Lubomír Peterka (hlavní trenér): ”Máme to, pro co jsme sem jeli. Chtěli jsme buď vítězství, nebo hratelný výsledek. Domácí udělali to, co jsme čekali a vlítli na nás. Jsem moc rád, že jsme se z toho vyhrabali, protože to hrozilo debaklem. Nakonec jsme ale mohli i s trochou štěstí vyhrát. Dnes podle mého vyhrál šťastnější tým. Každopádně při odvetě si musíme lépe pohlídat vstup do zápasu a zapracovat na ztrátách. Máme jich sedmnáct, což v takhle důležitém utkání je moc. Takže chválím, že jsme přežili strašidelný začátek a myslím si, že nyní je to padesát na padesát. Je to zcela otevřené. Zápas měl nasazení, energii a kdyby tady byli diváci, jistě by se jim zápas líbil.”

Body:

Královští sokoli: Sedmák 23 bodů + 6 doskoků, Halada 22 bodů + 6 doskoků, Stamenkovič 12 bodů + 6 asistencí, Barac 10 bodů + 7 doskoků + 5 asistencí, Peterka 7 bodů + 7 doskoků, Lošonský 6 bodů, Šoula 4 body, Koloničný 2 body, Kantůrek 0 bodů, Mráz a Brožek nenastoupili

BK ARMEX Děčín: Šiška 18 bodů, Bradley 16 bodů, Pomikálek 15 bodů

Sokol letí do druhého kola!