Královští sokoli si připisují první vítězství ve skupině A1!

1. kolo nadstavba A1, Kooperativa NBL

BC GEOSAN Kolín vs. Královští sokoli

80:86 (29:25, 45:45, 61:66)

Statistiky utkání    Záznam utkání

Tisková konference


Královští sokoli vstoupili do nadstavby skvěle! Po ospalejší první čtvrtině se naše mužstvo dostalo do tempa a v druhém poločase dokázalo převrátit vedení na naši stranu. Slavíme tak historicky první výhru v A1! Navíc na venkovní palubovce. Utkání skvěle odehrál Pedja Stamenkovič (17 bodů + 8 asistencí + 5 doskoků).

Oba týmy začaly přestřelkou. Již po třech minutách zápasu svítilo na tabuli skóre 12:12. Následně však zabrali kolínští pivoti Petráš s Lošonským a vybudovali svému týmu náskok devíti bodů (21:12). Za Královské sokoly však kontrovala tentokrát z lavičky nastupující dvojice Škranc-Pavlović a drobné manko opět vymazali (21:21). Do konce první čtvrtiny si však Kolín vedení držel 29:25.

Druhá perioda probíhala opět vyrovnaně. Domácí se pokoušeli navýšit svůj náskok. Královští sokoli se však drželi svými úspěšnými trojkami. Po prvním poločase tak šly týmy do šaten za vyrovnaného stavu 45:45.

Nástup Královských sokolů do třetí čtvrtiny byl skvělý. Dvěma trojkami od Sedmáka a Stamenkoviče překlopili vedení v zápase na svou stranu. A to hodlali udržet. Ale kolínští medvědi jsou na domácí palubovce silní a nedají se snadno zlomit. Královští sokoli si bod po bodu vybudovali náskok až 11 bodů (55:66). Do konce třetí čtvrtiny ho však domácí ještě lehce zredukovali (61:66).

Poslední desetiminutovka byl boj. Domácí tým se několikrát dotáhl na rozdíl jednoho bodu. Královští sokoli však vždy dokázali zabrat a opět odskočit. A to zejména zásluhou dobře hrajícího Stamenkoviče. Čtyři minuty před koncem se vyfauloval Sedmák, ale ani to naše družstvo nerozhodilo. Vujovič ho zastoupil výborně, když za stavu 73:74 dvakrát skóroval za 2 a za 3 body a tři minuty před koncem dal Královským sokolům naději na vítězství. Po následném koši Pešakoviče (73:81) byl již náskok téměř bezpečný. V posledních minutách Novotný sice snížil náskok třemi proměněnými trestnými hody. Královští sokoli si však své důležité venkovní vítězství pohlídali. Utkání vyhráli 80:86.

Již ve druhé čtvrtině bohužel odstoupil zraněný Pavlović (zlomený nos). Za domácí zase nedohrál pro výron kotníku v posledních minutách Adam Číž. Královští sokoli měli převahu zejména úspěšných trojek (31/6 - 34/12) a nasbírali výrazněji více bodů z protiútoků (5-14). Po tomto vítězství se Královští sokoli dostali na průběžné 5. místo v tabulce! Skupina A1 však bude tvrdý boj, což ukázal i tento zápas. 

Děkujeme fanouškům za podporu přímo v hale! Byli jste slyšet!

Komentáře k utkání:

Lubomír Peterka (trenér): "Já jsem hrozně rád za tohle vítězství tady na horké půdě Kolína. Protože my jsme měli problémy, byli jsme v karanténě. Někteří hráči trénují od čtvrtka. V zápase se nám zranil Pavlović. Myslím, že to vítězství bylo zasloužené, hlavně za obranu v druhém poločase. Tam jsme i trefili některé těžší střely a na konci bylo v podstatě kontrolované vítězství. Takže jsem rád, že jsme vyhráli po té pauze a jen tak dál."

Peter Sedmák: "Dnes velmi důležitá výhra pro nás, i když jsme zápas nezačali dobře. Do poločasu jsme uhráli vyrovnaný výlsedek. Celý zápas se pak pro nás vyvíjel dobře. Odvedli jsme dobrou práci v obraně. Dostali jsme 80 bodů, což je fajn. Jsem hrozně rád, že nám to dnes šlo. Hráli jsme po té pauze jak hodinky, což nám trošku pomohlo. Věřím, že navážeme na ty výkony od nového roku a věřím, že to takto půjde dál a bude se nám dařit."

Body:

Královští sokoli: Stamenkovič 17 bodů + 5 doskoků + 8 asistencí, Pešakovič 14 + 5 doskoků + 6 asistencí, Sedmák 14 bodů, Goga 9 bodů, Peterka 8 bodů + 6 doskoků, Pavlovič 8 bodů, Škranc 8 bodů, Vujovič 5 bodů + 5 doskoků, Kantůrek 3 body, Šoula 0 bodů

BC Geosan Kolín: Lošonský 21 bodů, Petráš 21 bodů, Číž 14 bodů...

Na další utkání jste zváni do Třebše! V sobotu 5. 2. od 18h budeme hostit Slunetu Ústí nad Labem!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková