Královští sokoli se utkají ve čtvrtfinále Hyundai Českého poháru s týmem USK Praha

čtvrtfinále Hyundai Českého poháru
Královští sokoli vs. USK Praha
středa 10. 2. 2021 v 15.00

Přímý přenos sledujte na tvcom.cz

Královští sokoli vybojovali historickou účast ve finálových bojích Hyundai Českého poháru, když v osmifinále postoupili přes BK Olomoucko. Ve čtvrtfinále, které se koná na neutrální palubovce Sportovního centra v Nymburce, narazí na tým USK Praha. V letošní ligové sezóně na sebe narazily tyto dva celky dvakrát, pokaždé zvítězilo USK Praha – 84:68 a 94:98. Čtvrtfinále se hraje na jedno utkání, proto nejsou Královští sokoli bez šance. O svou možnou účast v semifinálových bojích se rozhodně poperou, nemají co ztratit – mohou pouze překvapit.

USK Praha postoupilo z osmifinále přes tým SLUNETA Ústí nad Labem. Když v prvním kole vyhrálo 76:91, ale ve druhém kole prohrálo (70:77), nicméně na součet skóre si pohlídalo postup. Tým USK Praha je známý svým dravým mládím a precizní defensivou. Z hráčů letos zažívá vynikající sezónu rozehrávač Ondřej Sehnal (ligové průměry 17,3 bodů a 9,8 asistence na zápas) a pod košem během sezóny příchozí navrátilec Demagoj Proleta (18,7 bodů na zápas).

Královští sokoli postoupili z osmifinále přes tým BK Olomoucko. Nejprve suverénním způsobem zvítězili 102:63, následně v poklidném tempu (díky velkému náskoku) prohráli 95:87. Po nevydařených zápasech v závěru základní části Kooperativa NBL si Královští sokoli chtějí spravit chuť a v Hyundai Českém poháru překvapit. Postup přes USK Praha nebude jednoduchý. Královští sokoli budou muset vyztužit v posledních zápasech děravou obranu. Dojde také na souboj rozehrávačů, když pražský Sehnal je nejlepším ligovým rozehrávačem (9,8 asistence na zápas), hradecký Stamenkovič pak 3. nejlepším (8,6 asistence na zápas).

Komentář Lukáše Rovenského (asistent trenéra): "V tomto zápase nemáme co ztratit, můžeme jenom získat a překvapit. USK hraje velmi agresivní hru s celoplošným presinkem, který je velice nepříjemný. Pro nás bude důležité, abychom zastavili jednoduché koše USK a sami se snažili hrát rychle dopředu a skórovat jednoduché koše."