Královští sokoli se utkají s mistrovským Nymburkem!

9. kolo Kooperativa NBL 2021/2022

ERA Basketball Nymburk vs. Královští sokoli
sobota 23. 10. 2021 od 17.30

Live statistiky utkání    Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


Po týdenní pauze pokračuje Kooperativa NBL na palubovce ERA Basketball Nymburk. Královští sokoli se postaví mistrovskému týmu, se kterým budou chtít uhrát zápas se ctí. Nymburk doma s českými týmy neprohrává. Královští sokoli zde navíc pokaždé prohráli s velmi výrazným rozdílem skóre. A to by chtěl tým změnit.

ERA Basketball Nymburk vstoupil do úvodních kol soutěže jako obvykle bez jediné porážky. Naposledy odehráli utkání s Brnem (70:88) a s Ostravou (75:101). Nymburský tým se vyznačuje vysokou individuální kvalitou svých hráčů, rychlou hrou a velmi přesným zakončením. Top skórerem týmu je Jerrick Harding (průměrně 18,8 bodů + 4,3 asistence na zápas). Velmi dobře hrají i čeští hráči Vojtěch Hruban (15,6 bodů na utkání) a Lukáš Palyza (13,9 bodů na utkání), který doručuje průměrně 3 trojky na utkání (63% úspěšnost střel za 3b).

Královské sokoly mrzí, že se jim nepodařilo vyhrát domácí derby s Pardubicemi (92:96). Na druhou stranu s nimi odehráli velmi vyrovnané utkání, což s momentálně druhým týmem tabulky zvedne sebevědomí. Královští sokoli jsou aktuálně na 7.-8. místě tabulky s bilancí 4/4. Tým táhne srbské duo Stamenkovič (7,1 asistence na zápas) – Pešaković (16,8 bodů na zápas). Ale své body a zkušenosti přidávají i ostatní hráči základní rotace. V utkání s Nymburkem půjde zejména o soustředění na vlastní hru Královských sokolů.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Čeká nás nejtěžší soupeř. Naším hlavním cílem je odehrát důstojné utkání se silným týmem. Chceme se soustředit na svou týmovou hru. Plnit, co jsme si řekli. Zaměřit se na doskok a obranu. Ať bude výsledek jakýkoliv, musíme vědět, že jsme zápas odmakali.“

David Škranc (křídlo): „V těžkém zápase v Nymburce budeme chtít předvést dobrý a sympatický výkon. Budeme se soustředit na naši hru. Abychom zlepšili některé prvky v obraně a něco si i vyzkoušeli. Do zápasu půjdeme s respektem, ale i se sebevědomím.“

Přijeďte podpořit Královské sokoly přímo do Nymburka! Nebo alespoň sledujte a fanděte od svých obrazovek.

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková