Královští sokoli se pokusí zlomit opavské prokletí

12. kolo nadstavba A1 Kooperativa NBL 2021/2022

Královští sokoli vs. BK Opava

sobota 26. 3. 2022 od 18h, Sportovní hala Třebeš

Live statistiky utkání    Přímý přenos utkání

Online prodej vstupenek


V nadstavbě Kooperativa NBL zbývají poslední tři kola a zdaleka není rozhodnuto o pořadí týmů. Na mnoha pozicích se bude stále bojovat o výhodnější postavení v tabulce. Nejinak tomu bude i u Královských sokolů a Opavy, i když každý bojuje na druhém konci skupiny A1. Hradecký tým Opavu ještě nikdy ve své historii neporazil. V letošní sezóně se spolu oba celky utkaly třikrát, pokaždé zvítězila Opava s velmi výrazným rozdílem (112:59, 77:101, 100:36). A toto by chtěli Královští sokoli zlomit. Odehrát s opavským týmem vyrovnané utkání.

BK Opava se nachází na 2.-3. místě tabulky (22 výher, 10 proher), společně s Brnem. V posledních utkáních nadstavby svádí oba tyto celky boj na dálku o druhou pozici pro vstup do play off. Opavští hráči tak jistě nic nepodcení, dobře ví, že potřebují vyhrávat. V letošní sezóně se Opavě podařilo dvakrát porazit mistrovský Nymburk, naposledy dokonce ve finále Českého poháru. Svůj tým táhne kapitán Šiřina (15,8 bodů + 5,7 asistencí na utkání). Pod košem řádí vysoký švédský pivot Markusson (13,1 bodů + 11,8 doskoků na utkání). Opava je velmi silná svou širokou rotací hráčů, ale i velkým počtem trojkových ostrostřelců.

Královští sokoli se nachází na 7. místě tabulky (14 výher, 19 proher), jednu výhru náskoku před USK Praha a dvě výhry ztráty za Pardubicemi. Šance na 6. místo je hlavně teoretická, vzhledem ke zbývajícím těžkým zápasům téměř mizivá. A tak se Královští sokoli soustředí na udržení 7. pozice. K zajištění klidu by potřebovali alespoň jednou zvítězit. Nechá se však Opava zaskočit? Pro dobrý výsledek potřebují Královští sokoli vynikající výkony od každého hráče týmu. A zároveň skvělou obranu i útok. Hradecký tým se bude muset semknout a zkusit zlomit opavské prokletí.

Komentář k utkání:
Lubomír Peterka (trenér): “Letos se nám s Opavou vůbec nedařilo. Vzhledem k tomu, že je šance spolu odehrát čtvrtfinále play off, chtěli bychom toto prokletí zlomit a být Opavě vyrovnaným soupeřem. Odčinit chceme i poslední, až ostudnou porážku na opavské palubovce. Věřím hráčům, že podají skvělé výkony na obou polovinách hřiště a postavíme se opavskému celku se sebevědomím.“

V poločase utkání proběhne divácká soutěž o dárkový balíček od vinotéky U Mazlíka. Na konci utkání bude vyhlášen Klenot hráč utkání každého týmu.

Přijďte podpořit Královské sokoly a přenést na hřiště svou energii!

Sokol letí!

Autor: Veronika Peterková